OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 23 CZERWCA 2024r.

● Dziś dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W sposób szczególny prosimy Boga, aby nie ogarnęły nas ciemności błędu, abyśmy żyli w blasku Bożej prawdy i abyśmy zawsze przyznawali się do Jezusa przed ludźmi.

● Dzisiaj Dzień Ojca, ogarniamy naszą modlitwą wszystkich ojców, upraszając Bożego błogosławieństwa, opieki Maryi i św. Józefa, ojcom którzy przekroczyli już próg wieczności wypraszamy radości nieba.

● W poniedziałek 24 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela.

● W sobotę 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Święty Piotr został wybrany przez Jezusa na przewodnika Apostołów, Święty Paweł głosił Ewangelię wśród ludów pogańskich. Według tradycji obaj ponieśli śmierć męczeńską w Rzymie. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i naszym księdzu bp. Januszu i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na godne funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej.

● Jest to dzień odpustu tytułu kościoła w naszej parafii. Msze święte w tym dniu o godzinie 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Suma z procesją o godzinie 1800. Kazania w tym dniu wygłosi i sumę odpustową odprawi jako Mszę Prymicyjną, tegoroczny neoprezbiter – ksiądz Kamil Buńkowski pochodzący z Parafii Świętego Krzyża. Błogosławieństwa prymicyjnego młody kapłan udzieli po Mszy o godzinie 1800 i procesji.

● Ten dzień to również dzień imienin naszego seniora, ks. Kanonika Piotra Faltyna, z tej racji życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wszelkiej ludzkiej życzliwości i dobrego zdrowia na długie lata.

● W przyszłą niedzielę po Mszy godzinie 1200 w ramach XXXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo-Łomża 2024 odbędzie się recital organowy: „Z Dźwiękiem Fugi”, na który serdecznie zapraszamy.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 13 i 14 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach i Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 945 do 1215 i pod telefonem: 507136275 i 664394141. Wyjazd dwudniowy z noclegiem w pobliżu Jasnej Góry. Osoby już zapisane proszone są o załatwienie formalności i opłatę za wyjazd, są jeszcze wolne miejsca.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na przyszły rok.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczynił to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Poszukujemy mężczyzn do prac techniczno-gospodarczych przy parafii.

● W ramach akcji wspomagającej polskich misjonarzy pracujących na wschodzie: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”, od najbliższego poniedziałku do soboty włącznie, będzie zbierany zużyty sprzęt elektryczny na parkingu przy Sali św. Józefa. Przychody z tej Akcji pozwolą na wsparcie pracy misyjnej księdza naszej diecezji Jarosława Traczyka pracującego w Kazachstanie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Falkowski kawaler parafii naszej i Marta Jankowska panna parafii Krzyża Świętego w Łapach – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do Wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Jakub Sławomir Zdrodowski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu związek małżeński zawarli: Rzońca Marcin i Katarzyna Jankowska młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W ostatnim czasie odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Bogusława Jastrzębska lat 59; – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– piątek 28 czerwca – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup i męczennik;

– sobota 29 czerwca – Święci Apostołowie Piotr i Paweł, gorliwi głosiciele Ewangelii i męczennicy za wiarę w Chrystusa, filary wspólnoty Kościoła.