OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 LIPCA 2024r.

● Dziś szesnasta niedziela zwykła w kalendarzu liturgicznym. W liturgii mszalnej modlimy się, abyśmy pełni wiary, nadziei i miłości zawsze wiernie zachowywali Boże przykazania. Niech spotkanie z Jezusem Chrystusem w tajemnicy Jego męki, śmierci i zmartwychwstania będzie umocnieniem na tej drodze.

● W tym tygodniu w czwartek 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

● W tym dniu także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Będziemy modlić się za wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i odpowiedzialność na drodze. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XXV Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę 28 lipca po każdej Mszy Świętej odbędzie się błogosławieństwo pojazdów przed kościołem przy ulicy Ks. Bagińskiego przy wjeździe na parking. Każdy kierowca otrzyma drobny upominek, ofiary składane przy poświęceniu pojazdów są przeznaczone na środki transportu dla misjonarzy.

● W tym dniu 25 lipca w naszej parafii rozpocznie peregrynację Obrazu Matki Bożej patronki robotników i „SOLIDARNOŚCI”, oraz relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i miniatura krzyża z Nowej Huty. Zapraszamy wszystkich do udziału we wspólnej i indywidualnej modlitwie w dniach 25 – 26 i 27 lipca. Zakończenie peregrynacji w sobotę o godzinie 1500.

● W piątek 26 lipca, w liturgii będziemy wspominali Świętych Rodziców Najświętszej Maryi Panny: Joachima i Annę. Pismo Święte nie przekazuje o nich żadnych informacji. Tradycja Kościoła wraz z kultem Maryi czci także Rodziców Matki Chrystusa. Będziemy modlić się za naszych dziadków i babcie, aby doświadczali bliskości Boga oraz szacunku i miłości ze strony najbliższych.

● Zachęcamy do udziału w 40 Pieszej Pielgrzymce z Łomży na Jasną Górę. Pielgrzymka to bardzo dobry czas na przeżycie czegoś pięknego w sensie duchowym i ludzkim. Od 1 lipca br. na stronie internetowej pielgrzymkijest aktywny formularz który służy do zapisania się na pielgrzymkę. Zapisać się będzie można również bezpośrednio na pielgrzymce w trakcie już jej trwania. Będzie to można zrobić wówczas w sekretariacie pielgrzymki. Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej PPŁ: www.pielgrzymkalomzynska.org. Wszystkich którzy nie mogą fizycznie wziąć udział w pielgrzymce, zachęcamy do zapisania się do Grupy Białej – pielgrzymów duchowych, którzy w sposób duchowy będą wspierać wędrujących fizycznie na Jasną Górę. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia będziemy gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach wieczorna Eucharystia będzie tylko o 2030 a bezpośrednio po Mszy Apel Jasnogórski. Na tę Mszę i Apel przychodźmy ubrani na biało.

● Organizatorzy grupy łapskiej na 313 Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszają do zapisywania się na pielgrzymi szlak do grupy nr. 4 pw. świętego Ludwika Marii Grignon de Montfort z Łap. Zapisy odbędą się w Sali św. Józefa w niedzielę 30 lipca od 900 do 1300 i w czwartek 3 oraz w piątek 4 sierpnia od 1400 do 1800. Podczas zdawania bagażu w godzinach od 800 do 1200. Więcej informacji pod nr tel. 608086968

● W ramach akcji wspomagającej polskich misjonarzy pracujących na wschodzie: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”, do 29 lipca włącznie zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na parkingu przy Sali św. Józefa. Przychody z tej Akcji pozwolą na wsparcie pracy misyjnej księdza naszej diecezji Jarosława Traczyka pracującego w Kazachstanie.

● Ksiądz proboszcz z parafii Łapy Osse organizuje pielgrzymkę do Grecji w dniach od 30 września do 7 października, szczegóły na plakacie.

● Trwa pełnia lata, wakacji, urlopów, ale dla rolników jest to czas ciężkiej pracy i trudu podczas żniw, pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

● Przypominamy że podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna jest czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Jak widzimy trwa remont naszej świątyni, składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone już ofiary i liczymy na zrozumienie potrzeb.

● Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

– poniedziałek 22 lipca – Święta Maria Magdalena (I w.), uczennica Jezusa, Apostołka Apostołów

– wtorek 23 lipca – Święta Brygida (1303-1373), zakonnica, współpatronka Europy.

– czwartek 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, nazywany Większym lub Starszym, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– czwartek 25 lipca – Święty Krzysztof (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– piątek 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;