OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 WRZEŚNIA 2024r.

● Dziś dwudziesta trzecia niedziela zwykła w ciągu roku. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

● Dzisiaj Dożynki Diecezjalne połączone z gminnym dziękczynieniem za tegoroczne plony, które odbywaj a się w Płonce Kościelnej – naszą parafię reprezentują mieszkańcy wsi Łapy Łynki.

● Gdyby dzisiaj nie przypadała niedziela to świętowalibyśmy Narodzenia Najświętszej Maryi Panny nazywane świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi modlimy się dzisiaj za rolników i błogosławimy ziarno siewne i prosząc aby wydało błogosławione owoce.

● 11 września przypada kolejna rocznica ataku terrorystycznego na World Trade Center w Nowym Jorku. Niech dobry Bóg okaże miłosierdzie wszystkim, którzy zginęli w terrorystycznych zamachach.

● W piątek 13 września wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie, kolejne nabożeństwo fatimskie. Po Mszy wieczornej oddamy Matce Bożej cześć przez procesję i odmówiony różaniec – jeżeli pogoda oczywiście na to pozwoli.

● W sobotę 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że „Zbawienie przyszło przez krzyż”. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem zbawienia – to znak mojej wiary. Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinniśmy się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy Krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. W tym dniu uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii Świętego Krzyża.

● W przyszłą niedzielę przypada Międzynarodowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone na Radio Nadzieja.

● W środę 18 września przypada 97 rocznica poświęcenia naszej świątyni, dlatego w najbliższą niedzielę przypadającą przy tej dacie, 15 września będziemy obchodzili Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła.

● Od jakiegoś czasu obserwujemy działania zmierzające do wprowadzania rewolucji obyczajowej, ideologicznej, zaczynają się one od niszczenia fundamentów moralnych i zaprzestania kształtowania człowieka według zasad cywilizacji chrześcijańskiej, według uniwersalnych wartości, takich jak dobro, piękno, prawda. Te właśnie treści są obecne na lekcjach religii i dlatego dąży się do ich usunięcia. Zachęcamy gorąco do podpisania protestu przeciwko działaniom Ministerstwa Edukacji Narodowej marginalizującym lekcje religii w szkołach. Możemy to uczynić przy wyjściach ze świątyni, do ważności podpisu nie trzeba podawać numeru Pesel.

● Biuro Radia Maryja przy naszej parafii organizuje w połowie października (11 – 12) pielgrzymkę do Lichenia (Bazylika), Torunia ( Muzeum: Pamięć i Tożsamość) ewentualnie Włocławek lub Warszawa (grób bł. ks. Jerzego Popiełuszki). Informacje i zapisy w biurze Radia Maryja przy ul. Cmentarnej 12 i pod nr tel. 507136275-Tadeusz /nr tel. 664394141-Jadwiga.

● Już dzisiaj zapraszamy wszystkich czytających Słowo Boże podczas liturgii oraz chcących czytać Słowo Boże, zapraszamy na kurs lektora. Kurs skierowany  jest do dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zapisy u ks. Wojciecha Turka.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prowadzone prace w naszej parafii, z góry składamy za nie serdeczne Bóg zapłać. Ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Diecezjalne Radio Nadzieja.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Armen Art kawaler parafii św. Grzegorza z Nareku w Warszawie i Agata Katarzyna Kiejzik panna parafii naszej – zapowiedź II; Dawid Igor Kucewicz kawaler parafii naszej i Katarzyna Smyk panna parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suchowoli – zapowiedź I; Michał Kostyra kawaler parafii naszej i Magdalena Drózd panna parafii św. pw. św. Józefa Oblubieńca w Dąbrowach – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Jan Roszkowski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Eugenia Sykut lat 93 i śp. Henryk Milewski lat 68; – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

– piątek, 13 września – Święty Jan Chryzostom (ok. 354-407) biskup Konstantynopola, wybitny kaznodzieja, doktor Kościoła;

Zdjęcie źródło: https://radionadzieja.pl/wp-content/uploads/2024/09/MG_5602-Kopiowanie.jpg