OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 WRZEŚNIA 2024r.

● Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w ciągu roku. Jezus gromadząc nas w świątyni, na sprawowanie Jego męki, śmierci i zmartwychwstania, pragnie abyśmy porzucili egoistyczne zajmowania się sobą i zachęca postawy bezinteresownej miłości w stosunku do innych.

● Zapraszamy i zachęcamy do udziału w Kursie Lektora tych wszystkich, którzy już czytają Słowo Boże podczas liturgii, oraz tych którzy w sercu mają takie pragnienie, ale może nie mają śmiałości. Zapraszamy starszych i młodszych, mężczyzn i niewiasty, wszystkich którzy chcą pogłębić wiedzę liturgiczną i biblijną oraz poprawić technikę czytania. Podczas kursu chcemy poznawać Słowo Boże przewidziane są, również ćwiczenia z dykcji. Pierwsze spotkanie odbędzie się jutro 23 września w Sali św. Józefa – rozpoczęcie w kościele Mszą świętą o godzinie 1800. Będzie to cykl 5 spotkań – jedno w miesiącu.

● Świat dzisiejszy jest pełen zamętu i rozmaitych propozycji, które często prowadzą w drogi które prowadzą na manowce. W naszej parafii chcemy stworzyć Wspólnotę Młodzieżową otwartą na Boga i Jego miłość. Do tej Wspólnoty zapraszamy wszystkich chętnych, a przede wszystkim uczniów klas siódmych i ósmych, oraz szkoły średniej, którzy chcieliby pogłębić wiarę oraz podejmować ciekawe inicjatywy parafialne. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 27 września po Mszy o 1800 w Sali św. Józefa czyli około godzinny 1830.

● W sobotę kolejna rocznica beatyfikacji ks. Michała Sopoćki. W ramach akcji: „Koronka na ulicach miast świata” zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1500 przy krzyżu misyjnym.

● Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. Dla narzeczonych i małżonków przygotowano 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a dla rodziców 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Rozpoczęcie spotkań 5 października 2024r. Informacje i zapisy na stronie Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej.

(www.duszpasterstworodzin.lomza.pl).

● Diecezjalny Moderator Żywego Różańca, Kustosz Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej oraz Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej serdecznie zapraszają członków, zelatorów oraz kapłanów moderatorów – opiekunów Żywego Różańca z całej diecezji w sobotę 5 października na 35 Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Królowej Polski w Nowej Osuchowej. Pielgrzymka odbędzie się w tym roku pod hasłem: „Ewangelizacja z różańcem w ręku”. Zgłoszenia na wyjazd u księdza Wojciecha Uścińskiego.

● W naszej parafii od roku są relikwie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, oraz oryginalna figura świętej, wykonana w Lisieux. Na naszą prośbę, biskup łomżyński Janusz Stepnowski na dzień 1 października ustanowił odpust parafialny, ku czci świętej Tereski od Dzieciątka Jezus. Zachęcamy do podjęcia od dnia dzisiejszego indywidualnie Nowenny do św. Tereski.

● W odpowiedzi na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Tadeusza Wojdy, oraz solidaryzując się z ofiarami powodzi, która nawiedziła mieszkańców południowej Polski, pragniemy okazać chrześcijańskie wsparcie ofiarom kataklizmu, włączając się w ogólnopolską zbiórkę na rzecz ofiar powodzi, po każdej Mszy Świętej swój dar serca do puszek. Zachęcamy również do modlitwy w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

● Przypominamy i prosimy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● W minionym tygodniu związek małżeński w naszej świątyni zawarli: Gołębiecka Aleksandra & Mateusz Pęza – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Edward Popławski lat 72; – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.

– poniedziałek 23 września – Święty Ojciec Pio z Petralciny, (1887-1968), włoski prezbiter, kapucyn i stygmatyk

– piątek 27 września – Święty Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, założyciel Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), patron dzieł miłosierdzia;

– sobota 28 września – Święty Wacław (ok. 903-929), książę czeski, męczennik za wiarę, patron Czech;