OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 6 PAŹDZIERNIKA 2024r.

● Dziękujemy ks. Grzegorzowi Suchcie za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

● Jutro pierwszy poniedziałek października spotkanie Wspólnoty Małej Teresy po Mszy wieczornej.

● Na prośbę papieża Franciszka  7 października,  czyli dzień jutrzejszy, będziemy przeżywać jako Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju na świecie.

● Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Każdego dnia rozważamy tajemnice różańcowe i wzy­wamy wstawiennictwa Matki Bożej, i przedstawiamy Panu Bogu swoje codzienne życie, sprawy najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Każdego dnia zapra­szamy na nabożeństwo różańcowe dzieci, młodzież i dorosłych od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w soboty po Mszy wieczornej, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200. Tych, którzy nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu. W niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

● Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów, modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● Od wigilii święta Podwyższenia Krzyża Świętego wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną w sobotę 12 października i będzie trwała do Mszy wieczornej 13 października z przerwami na niedzielną Eucharystię.

● W niedzielę 13 października ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku, zachęcamy gorąco czcicieli Matki Bożej do udziału w różańcu, i jeżeli pogoda pozwoli w procesji ul. 3 Maja; Długą; Cmentarną i Parafialną ze śpiewem pieśni maryjnych. Weźmy ze sobą lampiony.

● 16 października przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W przyszłą niedzielę 13 października w ramach XXIV Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiegać będzie pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Jak co roku, Dniu Papieskiemu towarzyszy zbiórka ofiar na edukację i rozwój młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin mieszkających na terenie naszej diecezji. Jednocześnie prosimy o zgłaszanie się wszyst­kich, którzy chcieliby uzyskać takowe stypendium.

● Spotkanie dzieci przygotowujących się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie1200  w kościele.

● Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy już zgłoszenia na przypominki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● W ostatnim czasie odszedł do wieczności: śp. Zdzisław Perkowski lat 65; – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

– poniedziałek 7 października – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.