OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 PAŹDZIERNIKA 2024r.

● Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny, który będzie przebiegał pod hasłem:  „Idźcie i zapraszajcie wszystkich na ucztę”. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!

● Dzisiaj po Mszy o godzinie 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Małej Teresy.

● W tym tygodniu we wtorek wspomnienie naszego wielkiego rodaka – papieża św. Jana Pawła II, po każdej Mszy świętej będziemy mogli ucałować Jego relikwie.

● Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe. W naszym kościele różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w soboty po Mszy wieczornej w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200. Tych, którzy z różnych względów nie mogą przybyć na wspólną modlitwę, zachęcamy do odmawiania różańca w domu.

● Możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów – modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● Zbliża się listopad – miesiąc modlitw za zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy zgłoszenia na przypominki. Karteczki na Nowennę za zmarłych możemy wyciąć z ostatniej strony gazetki, i wypełnione z dobrowolną ofiarą przynosimy do zakrystii.

● W przyszły poniedziałek 28 października przypada 99 rocznica powstania Diecezji Łomżyńskiej.

● Już dzisiaj zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Zabawę rozpoczniemy 30 października Eucharystią o godzinie 1800. Po Mszy przejdziemy do sali św. Józefa. Prosimy aby dzieci przebrały się za postacie świętych.

● W przyszłym tygodniu w nocy z soboty na niedzielę następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara cofamy o jedną godzinę.

● W W przyszłą niedzielę w Sali św. Józefa o godzinie 1400 odbędzie się Kawiarenka Dialogowa Małżonków, której tematem będą: „Trudne Emocje w Małżeństwie”. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Józef Bogusz – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Związek małżeński w naszej świątyni zwarli w minionym tygodniu: Kostyra Michał & Magdalena Drózd – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W ostatnim czasie odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Stanisław Łapiński, lat 86 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Zbawiciela.