OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 20 CZERWCA 2021r.

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15,13) – powiedział Pan Jezus i potwierdził te słowa, gdy ofiarował siebie w ofierze na krzyżu. Symbolem miłości Chrystusa jest Jego przebite serce, z którego wypłynęła krew i woda. To był jeden z najważniejszych momentów życia Jezusa. Poznawanie miłości Bożej prowadzi pod krzyż, gdzie najpełniej poznajemy, jak bardzo jesteśmy umiłowani przez Boga. Kult Serca Bożego najbardziej wyraża się w upodabnianiu własnego serca do Serca Mistrza. Wołamy: „Jezu cichy i pokornego serca, uczyń serca nasze według serca Twego”. Niech ten proces dokonuje się w nas nieustannie.

● Obecnie trwamy w miesiącu poświęconym Najświętszemu Serca Pana Jezusa, zachęcamy wszystkich do udziału w nabożeństwach czerwcowych w dni powszednie po Mszy o godzinie 1800, w niedzielę o godzinie 1730. Może jeszcze ani razu nie byliśmy na nabożeństwie czerwcowym, a to doskonała okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i całego świata.

● Gdyby dzisiaj nie przypadała niedziela to w liturgii wspominalibyśmy św. Antoniego Padewskiego – wielkiego świętego Kościoła, to również kolejny dzień fatimski. Jeżeli pogoda pozwoli to różaniec z procesją po Mszy wieczornej. Procesja wyruszy ze świątyni i przejdzie trasą procesji Bożego Ciała. Zapraszamy serdecznie wszystkich do udziału we Mszy świętej i procesji.

● Dzisiaj w naszej parafii dzieci z klas IV przeżywają Rocznicę Komunii Świętej. Prosimy rodziców, chrzestnych oraz krewnych aby nie zaniedbali okazji i razem z tymi dziećmi przystąpili w tym dniu do Stołu Pańskiego, ofiarowując Komunię świętą w ich intencji.

● Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu.

● Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 czerwca. W programie znajdziemy ciekawe konferencje, koncerty i wspólną modlitwę. Zgłoszenia u księdza Łukasza.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Przyjmujemy już intencje na przyszły rok.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Wydział Duszpasterstwa Ogólnego organizuje spotkanie szkoleniowe dla fotografów i operatorów kamer, którzy zajmują się dokumentowaniem uroczystości religijnych. Spotkanie jutro od 1400 do 1700 w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, Plac Jana Pawła II nr 1, (sala przy furcie seminaryjnej). Każdy uczestnik szkolenia otrzyma specjalny dokument uprawniający do posługi fotografa lub operatora kamery podczas uroczystości religijnych na terenie naszej Diecezji. W związku z tym powinien przywieźć ze sobą zdjęcie formatu paszportowego. Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu, mogą zgłaszać się wcześniej na adres e-mail: x.chodkowski@gmail.com

● W związku z tym, że Pan Jan Kalinowski z końcem czerwca rezygnuje z pracy w naszej parafii, poszukujemy mężczyzny na Jego miejsce do prac techniczno-ogrodowych. Dziękujemy Panu Janowi za prawie jedenastoletnią posługę w naszej parafii, a zainteresowanych prosimy o kontakt.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii. Za tydzień ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace remontowe w naszej świątyni, a składane do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne naszej diecezji.

● Rozpoczęliśmy prace przygotowawcze do pierwszego etapu remontu naszej świątyni, który będzie polegał na wymianie odeskowania i blachy, oraz wykonanie obróbek blacharskich na dachu wieży kościelnej. Na te prace zostały przyznane środki z Urzędu Miasta, od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i z Urzędu Marszałkowskiego. Dobrze by było wykonać w tym samym czasie remont całej wieży świątyni, ale na to potrzebna jest kwota wyższa do pozyskanej dotychczas z urzędów. Dziękujemy za ofiarność i wsparcie w tych przedsięwzięciach.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Łukasz Łupiński kawaler parafii naszej i Patrycja Grabowska panna parafii Wniebowzięcia NMP w Sokołach – zapowiedź II; Zajkowski Maciej kawaler parafii naszej i Maria Weronika Kondrat-Wróbel panna parafii św. Michała Archanioła w Lublinie – zapowiedź I; Wąż Bartłomiej kawaler parafii naszej i Bogusława Kruszewska panna parafii św. Kazimierza w Piekutach– zapowiedź I; Stypułkowski Marcin kawaler parafii wniebowzięcia NMP w Waniewie i Żaneta Łapińska panna parafii naszej – zapowiedź I; Przemysław Łapiński kawaler i Elżbieta Łuczaj panna oboje parafii naszej – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński wczoraj w naszej świątyni zawarli: Łapińska Emilia & Piotr Stefan Puchalski – młodej parze życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości wszelkich łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jarosław Łapiński l. 45 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.