OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 WRZEŚNIA 2021r.

Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów. Ofiary składane do puszek są przeznaczone na Radio Nadzieja.

● W dniu dzisiejszym rolnicy ze Wsi Łapy Dębowina i Łapy Szołajdy, reprezentują naszą parafię na Dożynkach Diecezjalnych w Łomżyńskiej Katedrze. Dziękujemy p. Adamowi Górskiemu za pomoc w transporcie osób i wieńca na tę uroczystość.

● Jutro rozpoczynamy Nowennę przed Świętem św. Michała Archanioła, w dniu 29 września chętni będą mogli przyjąć Szkaplerz Świętego Michała Archanioła.

● W środę 22 września po Mszy Świętej o godzinie 1800 odbędzie się spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania i ich rodziców. Przypominamy, że młodzież przystępuje do Bierzmowania w parafii swojego zamieszkania, a nie na terenie na jakim znajduje się szkoła, do której uczęszczają.

● Zapraszamy Koła Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu oraz Sanktuarium Męczenników Pratulińskich, która odbędzie się 9 października. Koszt wyjazdu – 100 zł. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

● Schola Wspólnotowa poszukuje chętnych osób grających na instrumentach do posługi podczas liturgii. Możemy zgłaszać się do Emilii Porowskiej kom. 508117769 lub do Moniki Perkowskiej kom. 502720232.

● Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży tak jak każdego roku zwraca się do rolników z gorącą prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi. Tych, którzy nie mogą ofiarować płodów ziemi prosi, jeśli to możliwe o ofiarę pieniężną. Prosimy sołtysów naszych wsi, jak co roku o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

● Wydział Duszpasterstwa Rodzin wraz z ruchem Spotkania małżeńskie, zaprasza małżeństwa na weekendowe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. Rekolekcje odbędą się w dniach od 1 do 3 października 2021 roku. Początek spotkania w piątek o godzinie 1900, a zakończenie w niedzielę o godzinie 1430. Rekolekcje przeznaczone są dla małżeństw o różnym stażu małżeńskim, różnym poziomie wiedzy i zaangażowaniu religijnym, z różną skalą uczuć łączących lub dzielących małżonków. Zapraszamy zarówno tzw. „dobre małżeństwa”, jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, myślące niejednokrotnie o rozstaniu. Zgłoszenia i informacje: Krzysztof Bernacki, kom. 608702670 (najlepiej między godziną 1500 a 2000) e-mail: zgloszenia.bialystok@spotkaniamalzenskie.pl Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie swego uczestnictwa!

● Prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemy uczestnikom Centrum Integracji Społecznej i paniom które troszczą się otoczenie Groty Matki Bożej za pracę przy kościele.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na prace remontowe naszej świątyni.

● Półtoraroczna Julia Kierzkowska ma poważną wadę serca i tylko bardzo kosztowna operacja za granicą daje szanse na przywrócenie zdrowia. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy świętej bliscy Julki i wolontariusze będą zbierać dobrowolne ofiary na Jej leczenie.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Łucja Półtorak – niech zawsze będzie blisko pana Jezusa.

● Wczoraj związek małżeński zawarli w naszej świątyni: Prokop Paulina & Ammar Joseph Zeizafoun – nowożeńcom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Tadeusz Perkowski l. 90. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w poniedziałek 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;

– we wtorek 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;

– w czwartek 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.