Dziś już druga niedziela adwentowa i pierwsza niedziela grudnia. Z Maryją podążamy adwentową drogą, pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej, na którą zapraszamy wszystkich z lampionami. Roraty rozpoczynamy śpiewem Godzinek o godzinie 610. Postawmy sobie pytanie: Czy byliśmy przynajmniej raz w minionym tygodniu na Mszy roratniej? Pomyślmy, jak wygląda nasze adwentowe czuwanie, jak wypełniamy adwentowe postanowienia.

Dziękujemy zespołowi VIES BONUM za oprawę Mszy świętej w dniu dzisiejszym.

Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabo­ściami, zwłaszcza z alkoholizmem. Może warto wła­śnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Tylko w pełni trzeźwym umysłem jesteśmy zdolni świadomie głosić innym zbawienie.

Dzisiaj wspominamy również św. Mikołaja, biskupa Miry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowuje­my się drobnymi upominkami, które są wyrazem na­szej miłości i przyjaźni. Z dziećmi z naszej parafii św. Mikołaj spotka się w II dzień Bożego Narodzenia, ale może i dzisiaj na Mszy św. o godzinie 1230 również mamy nadzieję Go spotkać.

Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.

W najbliższy wtorek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszej świątyni w tym dniu Msze święte o 630, 930 1100 1600 i 1800. W tym dniu zachęcamy do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Osoby, któ­re chciałyby objąć modlitwą dziecko poczęte i jego rodziców, deklarację takiej modlitwy będą mogły złożyć tego dnia podczas każdej Mszy Św. Nowenna przed tą uroczystością jeszcze dziś i jutro na Mszy o godzinie 1800.

W przyszłą niedzielę 13 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 15 grudnia. Rekolekcje poprowadzi O. Stanisław Demski – redemptorysta. Otoczmy ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą i zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy każdego dnia trwania rekolekcji, mogli wziąć w nich udział. Rekolekcje będą przebiegały pod hasłem obecnego Roku Liturgicznego: Zgromadzeni na świętej wieczerzy. Jezus – Słowo Wcielone, mówi do nas, aby dać się poznać i zamieszkać w nas, jak w tabernakulum. Dotykać będziemy tematu natchnień Ducha Świętego i naszej odpowiedzi na te natchnienia oraz ponowne będziemy odkrywać naszą radość i wdzięczność z udziału w ofierze eucharystycznej. Odkryjemy na nowo znaki które prowadzą nas ku życiu duchowemu i ostatecznemu: krzyż, tabernakulum, ołtarz i konfesjonał. A całości rozważań będzie patronowała nam Maryja, jako wzór postaci zawierzenia odwiecznej woli Ojca. Ze względu na panującą sytuację epidemiczną z sakramentu pokuty korzystajmy nie tylko w czasie rekolekcji, staramy spowiadać się każdego dnia około pół godziny przed każdą Mszą świętą.

Siostry karmelitanki zapraszają osoby noszące Szkaplerz karmelitański i wszystkich zainteresowanych Szkaplerzem i duchowością Zakonu karmelitańskiego na spotkanie w przyszłą niedzielę 13 grudnia o godzinie 1500.

Nadal w zakrystii i przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, czy na konto parafii. W przyszłą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, jednocześnie przypominamy i prosimy o zamykanie drzwi.

W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony: Antoni Sikorski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Konrad Podbielski l. 67, – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

– w poniedziałek 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.

[ngg src=”galleries” ids=”2″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_crop=”0″]