7.02.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy ks. Robertowi Bączkowi – Rektorowi Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży za wspólną modlitwę i wygłoszone Boże Słowo.

● Dziś V Niedziela Zwykła w roku liturgicznym i zarazem pierwsza niedziela miesiąca, która gromadzi nas wokół Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o 1230 i adoracja do Mszy o 1600.

● Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

● W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. Od wielu lat do Lourdes przybywają pielgrzymi i chorzy z całego świata.

● Święto Matki Bożej z Lourdes łączy się z obchoda­mi Światowego Dnia Chorego który w tym roku będzie obchodzimy już XXIX raz. Mamy wiec okazję do pogłębienia naszej postawy wrażliwości i czynnego działania wobec wszystkich chorych i cierpiących. W naszej świątyni Mszę świętą, ze szczególną ostrożnością wynikającą z pandemii, ze specjalnym nabożeństwem dla chorych będziemy sprawowali w przyszłą nie­dzielę, 14 lutego, o godzinie 1100. Prosimy rodzinę czy sąsiadów o pomoc w zorganizowaniu uczestnictwa w tej Mszy Świętej. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.

● Prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na prace remontowe naszej świątyni. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

● Nadal trwa czas wizyt duszpasterskich w rodzinach naszej parafii. Pamiętajmy, aby podczas tych spotkań zachowywać reżim sanitarny. Rodziny mieszkające w blokach na terenie naszej parafii, mogą odbyć kolędę na sposób dwojaki. Tradycyjnie przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu w wyznaczonym dniu. Mieszkańcy wyznaczonego na dany dzień bloku, którzy ze względu na pandemię obawiają się przyjąć kapłana w mieszkaniu, zaproszeni są w tym samym dniu na Mszę świętą wieczorną połączoną z kolędowym błogosławieństwem i otrzymaniem pamiątki kolędowej. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy również o transport kapłanów na kolędę i odwiezienie po zakończeniu wizyt w danym dniu. Prosimy wszystkich o wzięcie kilku gazetek więcej i przekazanie sąsiadom czy znajomym. Ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła są przeznaczone na remont naszej zabytkowej świątyni, który rozpoczniemy w najbliższym czasie. Kancelaria podczas kolędy czynna jest w godzinach porannych i na umówiony termin telefonicznie. Za wszelką życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać. Wizyta duszpasterska zakończy się 21 lutego.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony: Mateusz Ostrzygało – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

● Od 20 lutego do 25 marca, w naszej parafii będą się odbywały 33 Dniowe Rekolekcje Zawierzenia – więcej na ten temat w gazetce.