09.05.2021r. – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Świętowanie niedzieli to świętowanie obecności Jezusa Zmartwychwstałego wśród nas. Oddał życie, aby nas zbawić, abyśmy mieli życie. Jego ofiara wymaga naszej odpowiedzi, dlatego zachęcajmy się nawzajem do autentycznego życia wiarą na co dzień. Tak żyły pierwsze wspólnoty. Trwajmy w radości Wielkiej Nocy.

● Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy o przykazaniu kościelnym, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św.”. Spowiedź wielkanocna trwa do niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W dni powszednie będziemy spowiadać pół godziny przed każdą Mszą. Przypominamy że podczas Mszy świętej nie zawsze jest kapłan posługujący w konfesjonale, każdy więc kto chciałby skorzystać z sakramentu pokuty może to uczynić odpowiednio wcześniej przed rozpoczęciem Eucharystii.

● W poniedziałek rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Do środy włącznie przez wstawiennictwo Maryi będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów i obfitych plonów, aby nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie nie brakowało chleba powszedniego.

● W najbliższy czwartek, 13 maja, wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i kolejna rocznica zamachu na Jana Pawła II w 1981 r. Nabożeństwo z różańcem fatimskim po Mszy wieczornej.

● W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się, by w każdym z nas Bóg odnowił dary i charyzmaty Ducha Świętego.

● W miesiącu maju, poświęconym Matce Najświętszej, gorąco zachęcamy do codziennego gromadzenia się na wieczornej Eucharystii połączonej z majowym nabożeństwem. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy wieczornej w niedzielę o godzinie 1730.

● W najbliższa sobotę odbędzie się dzień skupienia Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, na który zapraszamy grupy modlitewne z naszej parafii oraz wszystkich mieszkańców Łap i okolic, szczegóły na plakacie.

● W dniach od 18 do 27 lipca nasza parafia organizuje w Augustowie obóz rekolekcyjno – wypoczynkowy dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. W programie obozu znajdziemy codzienną modlitwę oraz wiele atrakcji turystycznych.

● Uczestnicząc w nabożeństwach w świątyni zachowajmy wszelkie wy­magane restrykcje sanitarne, wynikające z istniejącego stanu. Jeżeli ktoś nie ma maseczki może wziąć ją ze stolika na końcu ławek. Komu­nię Św. możemy przyjmować „na rękę”, na początku rozdzielania podchodząc do stopnia komunijnego.

● Wszyscy którzy czują się zagrożeni zarażeniem, oraz osoby w podeszłym wieku mogą łączyć się duchowo uczestnicząc we Mszy świętej niedzielnej, sprawowanej w naszej świątyni i transmitowanej „na żywo” o godzinie 1100. Na kanale YouTube, należy wpisać w wyszukiwarkę hasło: parafia św. Ap. Piotra i Pawła Łapy transmisja.

● Przypominamy, aby zamówione intencje mszalne opłacać na dwa tygodnie przed terminem celebracji Mszy św.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii, ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowe, które wkrótce rozpoczną się przy naszej świątyni.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Damian Falkowski kawaler parafii naszej i Magdalena Polak panna parafii św. Józefa w Białymstoku – zapowiedź I; Piotr Stefan Puchalski kawaler parafii św. Wojciecha w Uchowie i Emilia Łapińska panna parafii naszej – zapowiedź I; Damian Sidorowicz kawaler parafii NMP Matki Kościoła w Białymstoku i Iwona Kozikowska panna parafii naszej – zapowiedź I; Marcin Pieszalski kawaler parafii naszej i Urszula Rogalewska panna parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty został włączony do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Jan Tadeusz Poniecki – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł: śp. Romuald Łupiński l. 66 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.