OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 19 MAJA 2024r.

Dziękujemy ks. Prałatowi Januszowi Aptacemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się dzisiaj, aby Dobry Bóg „wzbudził w nas pragnienie nieba, gdzie Chrystus, jako pierwszy z ludzi, przebywa z Bogiem”. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy.

● Dzisiaj pierwsza grupa dzieci klas III z naszej parafii ma Uroczystość I Komunii Świętej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych. W przyszłą niedzielę do I Komunii Świętej na Mszy świętej o godzinie 1200 przystąpi druga grupa. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci ich rodziców i chrzestnych. Spowiedź dzieci, rodziców i chrzestnych w sobotę o godzinie 1400.

● Jutro 20 maja przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzimy w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dzień ten został wybrany dlatego, że Zesłanie Ducha Świętego było początkiem działalności Kościoła. Jak podają Dzieje Apostolskie, w momencie Zesłania Ducha Świętego w Wieczerniku obecni byli wszyscy Apostołowie, którzy „trwali jednomyślnie na modlitwie razem z niewiastami, Maryją, Matką Jezusa, i braćmi Jego” (Dz 1, 14). Matka Najświętsza, Oblubienica Ducha Świętego, mocą którego w dniu Zwiastowania poczęła Jezusa Chrystusa, przeżyła w Wieczerniku wraz z Apostołami zstąpienie Ducha Miłości na Kościół. Od tej chwili Maryja, Wspomożycielka Wiernych i Matka Kościoła, towarzyszy Kościołowi w świecie. Maryja jest Matką Kościoła.

● Jutro także po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę Małej Teresy – zapraszamy do udziału.

● W środę 22 maja, wspomnienie świętej Rity z Cascii – zakonnicy która jest patronką trudnych spraw, chorych, rannych, problemów małżeńskich, osób poniżanych i matek.

● W czwartek 23 maja, przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią pragniemy objąć wszystkich kapłanów i wypraszać im Bożą pomoc oraz łaskę wierności na drodze powołania, jak również wszystkich przygotowujących się do kapłańskiej posługi.

● W piątek 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

● W najbliższą niedzielę 26 maja będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy, w tym dniu przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Podczas Mszy w tym dniu będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy już intencje na następny rok.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Skrobański kawaler i Ewa Danilczuk panna, oboje parafii naszej – zapowiedź II; Marcin Rzońca kawaler parafii Krzyża Świętego w Łapach i Katarzyna Jankowska panna parafii naszej – zapowiedź II; Mateusz Piszczatowski kawaler parafii Krzyża Świętego w Łapach i Paulina Budzisz panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: śp. Anna Trochimczyk l 77 – Niech Zmartwychwstały Chrystus przyjmie Ją do niebieskiego domu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli..

W tym tygodniu patronuje nam:

– środa 22 maja – Święta Rita z Cascii zakonnica (1381-1457) włoska augustianka, stygmatyczka i święta Kościoła katolickiego.