OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 CZERWCA 2024r.

● Dziś przypada dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dziękujemy ks. Emilowi Sasinowskiemu za wygłoszone Słowo Boże oraz ks. Marcinowi Wasielewskiemu za pomoc duszpasterską i wspólną modlitwę.

● Pierwsza niedziela czerwca corocznie obchodzona jest także jako Dzień Dziękczynienia. To szczególna okazja, aby wyrazić wdzięczność za wszelkie dary Bożej dobroci i opatrzności. Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

● W dniu dzisiejszym dzieci które w minionym roku pierwszy raz przystąpiły do Stołu Pańskiego przeżywają swoją Komunię Rocznicową. Dziękujemy serdecznie siostrze Ninie za przygotowanie dzieci do I Komunii i Komunii Świętej Rocznicowej.

● W minioną sobotę rozpoczęliśmy czerwiec, miesiąc w sposób szczególny poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Świętej o godzinie 1800, w niedzielę o 1730. Serdecznie zapraszamy, aby poprzez litanijne wezwania przepraszać Boga za nasze grzechy i niewierności.

● Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała; czy to przez przygotowanie ołtarzyków, czy też przez aktywne włączenie się w tę uroczystość. Od minionego czwartku trwa oktawa Bożego Ciała, zapraszamy codziennie o godzinie 1800 na Mszę Świętą z Nieszporami Eucharystycznymi. Na zakończenie oktawy, w czwartek 6 czerwca, zapraszamy na Mszę świętą oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów, dzieci w tym dniu otrzymają specjalne błogosławieństwo.

● W poniedziałek o godzinie 1900 w kościele odbędzie się kolejne spotkanie Wspólnoty Małej Teresy. Najbliższy wtorek to pierwszy wtorek miesiąca, po Mszy wieczornej nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

● W piątek 7 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji na uroczystość można spożywać pokarmy mięsne. W sobotę 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca: W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania szczególnie z naszej parafii podczas Godziny Świętej, która rozpocznie się o godzinie 1700. W piątek okazja Komunii Świętej wynagradzającej i nabożeństwo pierwszopiątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej o godzinie 700. Chorych księża będą odwiedzać od godziny 900. Natomiast z sakramentu pokuty możemy skorzystać wcześniej. Spowiedź święta minimum piętnaście minut przed każdą Mszą Świętą.

● W przyszłą niedzielę 9 czerwca dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Idźmy na wybory i wybierzmy takich przedstawicieli którzy będą dbali o nasze polskie sprawy w Unii Europejskiej.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 13 i 14 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach i Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 945 do 1215 i pod telefonem: 507136275 i 664394141. Wyjazd dwudniowy z noclegiem w pobliżu Jasnej Góry.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Przyjmujemy intencje na rok 2025.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę, zrozumienie potrzeb i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Marcin Poznalski kawaler parafii pw. św. Brunona w Łomży i Kamila Dunaj panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Henryk Pruszyński lat 94; śp. Stanisław Łapiński lat 70; śp. Tadeusz Górski lat 83; śp. Irena Wacława Zdrodowska l.91 i śp. Edward Tomasz Krukowski l.83 – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– poniedziałek 3 czerwca – Święty Karol Lwanga i jego dwunastu towarzyszy (XIX w.), męczennicy z Ugandy w Afryce.

środa 5 czerwca – Święty Bonifacy (672-754), biskup obrządku łacińskiego, benedyktyn, misjonarz, męczennik i święty Kościoła katolickiego.