OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 9 CZERWCA 2024r.

● Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

● Dziś dzień wyborów do Parlamentu Europejskiego. Nie zaniedbajmy tego obowiązku i idźmy na wybory wybierając takich przedstawicieli, którzy będą dbali o nasze polskie sprawy w Unii Europejskiej.

● W tym tygodniu w środę dowolne wspomnienie męczenników II wojny światowej pochodzących z naszej diecezji: błogosławionych: Ks. Adama Bargielskiego, Ks. Michała Piaszczyńskiego i Marianny Biernackiej.

● W czwartek 13 dzień miesiąca – dzień fatimski, procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej – jeżeli pogoda pozwoli – po nabożeństwie czerwcowym jak zawsze ul. 3 Maja, Długą, Cmentarną i Parafialną.

● Biuro Radia Maryja organizuje w dniach 13 i 14 lipca br. pielgrzymkę na spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium w Gidlach i Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Zapisy w niedzielę w Biurze Radia Maryja przy ulicy Cmentarnej 12 od 945 do 1215 i pod telefonem: 507136275 i 664394141. Wyjazd dwudniowy z noclegiem w pobliżu Jasnej Góry.

● Prosimy, aby każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, uczynił to odpowiednio wcześniej przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. W przyszłą niedzielę ofiary składane do puszek będą przeznaczone na Katolicki Uniwersytet Lubelski i cele edukacyjne diecezji. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Dawid Jamiołkowski kawaler parafii Przemienienia Pańskiego e Poświętnem i Izabela Kakareko panna parafii naszej – zapowiedź I; Rafał Wierciszewski kawaler parafii Krzyża Świętego w Łomży i Justyna Wołosik panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do Wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Laura Rzęsicka i Michał Kondratowicz – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga, opieki Matki Najświętszej, Miłej i błogosławionej niedzieli.

W tym tygodniu patronuje nam:

– wtorek 11 czerwca – Święty Barnaba Apostoł,  Żyd, z rodu Lewiego, kuzyn św. Marka Ewangelisty, został ukamienowany ok. 61 w Salaminie na Cyprze. Uznawany jest za pierwszego arcybiskupa Cypru. Patron CypruFlorencji i Mediolanu;

– środa 12 czerwca – Wspomnienie Błogosławionych męczenników II wojny światowej: bł. ks. Adama Bargielskiego (1903 – 1942); bł. ks. Michała Piaszczyńskiego (1885 – 1940); bł. Marianny Biernackiej (1888 – 1943) i Towarzyszy;

– czwartek 13 czerwca – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), kapłan franciszkański i doktor Kościoła, wybitny kaznodzieja, patron osób i rzeczy zaginionych;

– piątek 14 czerwca – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik zamordowany w obozie w Dachau;