Wspomnienie Matki Bożej Szkaplerznej

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 LIPCA 2024r.

● Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

● Dziękujemy ks. Wojciechowi Chudzikowi Ojcu Duchownemu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● We wtorek 16 lipca, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, popularnie zwanej Matką Bożą Szkaplerzną. Na górze Karmel duchowi synowie proroka Eliasza oddawali się gorliwej modlitwie. W ten sposób narodził się zakon karmelitański, który w XII wieku ze względu na prześladowania przeniósł się do Europy.

● Z kultem Matki Bożej z Góry Karmel związany jest szkaplerz. W 1251 roku Maryja objawiła się generałowi zakonu karmelitów Szymonowi Stockowi. Zapewniła wówczas, że kto będzie nosił ten znak, nie zazna ognia piekielnego. W czasie każdej Mszy Świętej w tym dniu będzie można przyjmą znak szkaplerza.

● W środę 17 lipca zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomoc po Mszy wieczornej.

● W naszej parafii w dniach 25 – 27 lipca będziemy przeżywać peregrynację Obrazu Matki Bożej patronki „SOLIDARNOŚCI”, oraz relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki i miniatury krzyża z Nowej Huty. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie wspólnej i indywidualnej w tych dniach.

● Od 1 do 14 sierpnia możemy wziąć udział w XXXX Pieszej Pielgrzymce z Łomży na Jasną Górę. Podczas pielgrzymki – rekolekcjach w drodze można doświadczyć spotkania z Panem Bogiem i z drugim człowiekiem, który idzie obok nas. Jest to bardzo dobry czas na przeżycie czegoś pięknego w sensie duchowym i ludzkim. Od 1 lipca br. na stronie internetowej pielgrzymkijest aktywny formularz który służy do zapisania się na pielgrzymkę. Zapisać będzie się też można bezpośrednio na pielgrzymce w trakcie jej trwania. Będzie to można zrobić wówczas w sekretariacie pielgrzymki. Kartę Pielgrzyma oraz znaczek pielgrzyma odbiera się w sekretariacie pielgrzymki. Szczegóły dotyczące pielgrzymki można znaleźć na stronie internetowej PPŁ: www.pielgrzymkalomzynska.org. Zapraszamy do zapisania się tych, którzy pragną fizycznie wziąć udział w pielgrzymce i wszystkich, którzy w sposób duchowy w Grupie Białej – pielgrzymów duchowych pragną wspierać wędrujących na Jasną Górę. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia będziemy gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach wieczorna Eucharystia będzie tylko o 2030 a bezpośrednio po Mszy Apel Jasnogórski.

● Przypominamy, że w tradycji Kościoła miesiąc lipiec poświęcony jest Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Zachęcamy do odmawiania litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa, zanurzając wszystkie nasze codzienne sprawy, problemy, całą naszą parafię i Ojczyznę, prosząc pokój na świecie i o wybawienie od wszelkiego zła.

● W ramach akcji wspomagającej polskich misjonarzy pracujących na wschodzie: „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci”, do 29 lipca włącznie zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny na parkingu przy Sali św. Józefa. Przychody z tej Akcji pozwolą na wsparcie pracy misyjnej księdza naszej diecezji Jarosława Traczyka pracującego w Kazachstanie.

● Organizatorzy grupy łapskiej na 313 Warszawską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę zapraszają do zapisywania się na pielgrzymi szlak. Zapisy od 28 lipca do 3 sierpnia przy ul. Długiej 28,  oraz w Sali św. Józefa, 4 sierpnia ( niedziela) od 900 do 1200, a także w poniedziałek 5 sierpnia podczas zdawania bagażu od 800 do 1200. Więcej informacji pod nr tel. 608086968

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy serdecznie wszystkim za modlitwę, zrozumienie potrzeb i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowo-budowlane trwające w naszej parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Andrzej Falkowski wdowiec parafii Krzyża Świętego w Łapach i Monika Starnawska panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, został włączony do wspólnoty Kościoła: Sylwester Klimuk – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności odeszli z naszej wspólnoty parafialnej śp. Helena Idźkowska lat 89 i śp. Janusz Kamiński lat 75; – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

– poniedziałek, 15 lipca – Święty Bonawentura (1218-1274), franciszkanin, odnowiciel zakonu, później biskup, doktor Kościoła.