Źródło: https://d-art.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/6b/4c/66acb903ec740_o_large.jpg

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 SIERPNIA 2024r.

● Dziękujemy ks. Robertowi Bączkowi – rektorowi naszego Wyższego Seminarium, za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● W kolejną wakacyjną niedzielę niech nasze dobre pragnienia wspomaga orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

● Dzisiaj jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, błogosławieństwo rodzin i dzieci i adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1200. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● W miniony czwartek wyruszyła 40 Piesza Pielgrzymka z Łomży na Jasną Górę. Każdego dnia do 14 sierpnia włącznie gromadzimy się na Eucharystii o 2030,po której w Apelu Jasnogórskim łącząc się duchowo z pątnikami i przed wizerunkiem Matki Bożej zanosimy intencje które skrywają nasze serca. Polecamy sprawy remontowe naszej świątyni, prosimy o ustanie bluźnierstw i bezczeszczenia wiary katolickiej, modlimy się o pokój na świecie, o zgodę, miłość i świętość naszych rodzin, modlimy się za młodzież i dzieci, osoby samotne i starsze. Za kilka dni wyruszy również 313 Warszawska pielgrzymka w której ponad 100 osób pielgrzymuje z Łap. Podczas Apeli pamiętamy o naszych pielgrzymach. Zachęcamy aby na tę Mszę i Apel przychodzić w miarę możliwości w białych strojach.

● We wtorek przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus przez to święto obiecuje, że będziemy królować razem z Nim. Warunkiem jest to, abyśmy już teraz pamiętali o tym, co dla nas przygotował Bóg, i abyśmy każdego dnia karmili się Jego Słowem i Ciałem. Modlimy się, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Jest to zarazem pierwszy wtorek miesiąca, dzień w którym czcimy św. Michała Archanioła. Nabożeństwo do św. Michał z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie wyjątkowo w tym miesiącu przed Mszą wieczorną, o godzinie 2000.

● W tym tygodniu w czwartek wspomnienie św. Dominika – prezbitera, założyciela zakonu dominikańskiego; w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy patronki Europy, zamordowanej w obozie Auschwitz; w sobotę 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca – diakona pierwszego męczennika;

● Na stanowisku zakrystianki w naszej świątyni od 13 sierpnia nastąpi zmiana. Dotychczasowa zakrystianka siostra Carita odchodzi do Domu Prowincjalnego w Łodzi. Pożegnanie siostry w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1030.

● Przez cały miesiąc sierpień wspominamy wiele ważnych dla Polski dat historycznych, w połowie miesiąca przedmiotem refleksji staną się sierpniowe dni narodowego przebudzenia na przełomie lat osiemdziesiątych na polskim Wybrzeżu. Wspomnijmy też „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Niech to bogactwo sierpniowych rocznic i wielkich świąt utwierdzi naszą wiarę i ufność w moc i potęgę Pana wieków. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

● Powoli dobiega końca czas wakacyjnego odpoczynku, pozostało jeszcze trzy tygodnie, wszystkim wypoczywającym jeszcze na naszej ziemi podobnie jak i rolnikom życzymy dobrej pogody.

● Każdy kto chce skorzystać z sakramentu pokuty, niech uczyni to, minimum 15 minut przed Mszą świętą – podczas Mszy nie zawsze ksiądz będzie posługiwał w konfesjonale.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu panu Zenonowi Perkowskiemu. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczona na KUL i cele edukacyjne naszej diecezji.

● Wczoraj w naszej świątyni związek małżeński zawarli: Brzozowska Sylwia i Mariusz Łapiński oraz Wołosik Justyna i Rafał Wierciszewski – młodym parom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

● W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jan Marian Średnicki l. 69; śp. Albina Karpiesiuk l. 93; śp. Wacław Bielawiec l. 78 i śp. Tadeusz Łupiński lat 89 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

– czwartek 8 sierpnia – Święty Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel zakonu dominikańskiego;

– piątek 9 sierpnia – Święta Teresa Benedykta od Krzyża (1891- 1942 ), dziewica i męczennica, patronka Europy zamordowana w Auschwitz;

– sobota 10 sierpnia – Święty Wawrzyniec (III w.), diakon i męczennik;