OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 SIERPNIA 2024r.

● Dziś kolejna wakacyjna niedziela, dziewiętnasta w roku liturgicznym. Modlimy się wspólnie, aby Bóg umocnił w naszych sercach ducha przybranych dzieci, abyśmy mogli osiągnąć obiecane dziedzictwo. Niech nasze dobre pragnienia wspomaga także orędownictwo Maryi, która w różnych sanktuariach gromadzi rzesze pielgrzymów.

● We wtorek 13 dzień miesiąca sierpnia wspominamy objawienia Matki Bożej w Fatimie, o godzinie 2000 różaniec fatimski, jeżeli pogoda pozwoli rozpoczniemy w kościele, następnie przejdziemy do Groty Matki Bożej gdzie dokończymy modlitwę i z pieśnią Maryjną wrócimy do świątyni. Następnie o 2030 Msza święta i Apel Jasnogórski.

● Jak ogłaszaliśmy w minioną niedzielę od 13 sierpnia dotychczasowa zakrystianka Siostra Carita kończy posługę w naszej parafii i zostaje przeniesiona do Łodzi. Serdecznie dziękujemy Siostrze za 5 lat posługi w naszej wspólnocie, serdeczne Bóg zapłać za trud i serce, które Siostra wkładała w swoją pracę, za dbałość o stan szat i naczyń liturgicznych, a także o porządek i czystość w kościele. Wyrażamy wdzięczność za wspaniałe kompozycje kwiatowe, które Siostra przygotowywała w naszej świątyni, za piękne dekoracje i wystrój naszej świątyni na wszystkie okresy roku liturgicznego oraz uroczystości i święta. Dziękujemy za troskę o każdy szczegół – detal, który sprzyjał naszej modlitwie i skupieniu. Serdecznie dziękujemy za Twój szczery i serdeczny uśmiech, i zawsze dobre słowo. Z całego serca życzymy Ci kochana Siostro opieki Matki Bożej i św. Józefa oraz prowadzenia św. Tereski na czas nowej posługi w przedszkolu. Niech Bóg Cię prowadzi i obdarza siłą w każdym dniu Twojej dalszej służby. Witamy już dzisiaj następczynię Siostry Carity – Siostrę Margitę która przybywa do nas z Łodzi.

● W środę Mszą na wałach Jasnogórskich zakończy się 40 Piesza Pielgrzymka Łomżyńska, dziękujemy wszystkim pielgrzymom Grupy Białej za tak liczny udział w Apelach – w tym dniu ostatni dzień Apeli.

● W czwartek 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godzinie: 700, 900, 1030, 1200, 1600 i 1800. W polskiej tradycji uroczystość ta nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławimy bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. W naszej parafii dziękować będziemy Bogu za tegoroczne plony w dzień odpustu parafialnego, 26 sierpnia, na Mszy świętej o godzinie 1800. Prosimy Sołtysów poszczególnych wsi, o przygotowanie delegacji.

● W tym dniu przypada również kolejna, już 104 rocznica Bitwy Warszawskiej w 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.

● Już dzisiaj informujemy, że Ogólnopolskie Dożynki na Jasnej Górze odbędą się w dniach 31 sierpnia – 1 września. Diecezjalne dziękczynienie za plony odbędą się w niedzielę 8 września br. w Płonce Kościelnej i będą połączone z Gminnym dziękczynieniem za tegoroczne plony.

● W sobotę 31 sierpnia o godzinie 1000 z placu przy naszym kościele wyruszy piesza pielgrzymka do Hodyszewa organizowana przez Łapski Oddział Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Będzie zapewniony samochód bagażowy, oraz bus z którego będą mogły skorzystać osoby, które poczują się gorzej. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 534259660.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii w minionym tygodniu p. Mariuszowi Wyszyńskiemu. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na, aby prace prowadzone w naszej parafii.

● Związek małżeński mają za miar zawrzeć: Marcin Maciejczuk kawaler parafii naszej i Marcelina Kobus panna parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu – zapowiedź I – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wczoraj w naszej świątyni związek małżeński zawarli: Kakareko Izabela i Dawid Jamiołkowski – młodej parze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej.

– środa 14 sierpnia – Święty Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter franciszkański i męczennik, założyciel Niepokalanowa, czciciel Maryi Niepokalanej;

– sobota 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;