OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 SIERPNIA 2024r.

● Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

● W minioną niedzielę żegnaliśmy dotychczasową zakrystiankę Siostrę Caritę, która została przeniesiona do Łodzi. A dzisiaj witamy Siostrę Margitę, która z Łodzi do nas przyjechała. Na początku Twojej posługi siostro, pragniemy życzyć Ci obfitości łask Bożych i opieki Matki Bożej w każdej chwili Twojej posługi.

● Decyzją księdza biskupa ordynariusza z dniem 27 sierpnia ks. Tomasz Kurek – wikariusz naszej parafii, zostaje mianowany wikariuszem w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ostrowi Mazowieckiej. Dziękujemy księdzu Tomaszowi za pracę w naszej parafii, i życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w posłudze w nowej parafii. Pożegnanie ks. Tomasza w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godzinie 1800.

● W czwartek 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

● W piątek 23 sierpnia, przypada rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

● W sobotę 24 sierpnia, przypada święto św. Bartłomieja Apostoła.

● W poniedziałek 26 sierpnia, przypada w liturgii uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny, kopia tego obrazu sprowadzona przez naszych przodków znajduje się również w naszej świątyni w ołtarzu głównym. W tym dniu w naszej parafii przypada doroczny odpust. Msze Święte tego dnia o godzinie 700 900 1030 1600 i 1800. Suma odpustowa połączona z parafialnym dziękczynieniem za tegoroczne plony, będziemy celebrować o godzinie 1800. Pomimo dnia powszedniego zapraszamy na wspólną modlitwę przez wstawiennictwo naszej Jasnogórskiej Pani. Prosimy Sołtysów poszczególnych wsi, o przygotowanie delegacji i zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej w sprawie Dożynek Diecezjalnych.

● 31 sierpnia 2024 r. o godzinie 1000 pod przewodnictwem Kapelana Solodarności Okręgu Łapy i Wysokie Mazowiekie, Ks. Jana Szczubełka, proboszcza parafii Bokiny, z naszego kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Hodyszewa organizowana, przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność” Oddział w Łapach. Będzie zapewniony samochód bagażowy, oraz bus z którego będą mogły skorzystać osoby, które poczują się gorzej. Pojazd który będzie podstawiony w pobliżu groty pół godziny przed wyjściem pielgrzymki. Zapraszamy wszystkich do udziału w pielgrzymce. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 534259660.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii p. Piotrowi Warpechowskiemu. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę będą przeznaczone na godne funkcjonowanie Stolicy Apostolskiej w służbie całego Kościoła.

● Związek małżeński mają za miar zawrzeć: Marcin Maciejczuk kawaler parafii naszej i Marcelina Kobus panna parafii Trójcy Przenajświętszej w Myszyńcu – zapowiedź II; Mateusz Grodzki kawaler parafii św. Jana Chrzciciela w Łapy Osse i Patrycja Płońska panna parafii naszej – zapowiedź I; Tomasz Łapiński kawaler parafii naszej i Maria Łapińska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapy Osse – zapowiedź I; Mateusz Pęza kawaler parafii Wniebowzięcia NMP w Sokołach i Aleksandra Gołębiecka panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wczoraj w naszej świątyni związek małżeński zawarli: Łupiński Piotr & Aleksandra Wróblewska– młodej parze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa na nowej drodze życia.

● W ostatnim czasie odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jarosław Marcinkowski lat 65; – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

– środa, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

– sobota, 24 sierpnia – Święty Bartłomiej Apostoł, nazywany Natanaelem, ewangelizator Indii i Armenii;