OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 SIERPNIA 2024r.

● Dziś dwudziesta pierwsza niedziela w ciągu roku kościelnego. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.
● Przed nami ostatni tydzień wakacji. Dziękujemy Bogu za czas wakacji i urlopów, za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w tym czasie, i za ludzi, których Bóg postawił na naszej drodze.
● Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Częstochowa dla nas Polaków jest wyjątkowym miejscem, duchowym sercem naszego narodu. Tego dnia będziemy łączyć się z Jasną Górą, gdzie znajduje się wizerunek Czarnej Madonny, kopia tego obrazu sprowadzona przez naszych przodków znajduje się również w naszej świątyni w ołtarzu głównym. W tym dniu w naszej parafii przypada doroczny odpust. Msze Święte tego dnia
o godzinie 7 00  9 00 10 30 16 00 i 18 00 . Podczas sumy odpustowej celebrowanej o godzinie 18 00 , będziemy dziękować za tegoroczne plony. Na prośbę sołtysów od przyszłego roku Dożynki Parafialne będziemy świętować w dniu 15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Propozycją sołtysów jest również, aby mieszkańcy całej naszej całej parafii, a nie tylko wsi włączyli się w to dziękczynienie, bo wszyscy mamy za co dziękować Panu Bogu i Maryi.
● We wtorek w liturgii wspomnienie św. Moniki; w następnym dniu w środę 28 sierpnia wspomnienie św. Augustyna który początkowy był poganinem o życiu hulaki, a po swoim nawróceniu gorliwy biskup i doktor Kościoła; w czwartek 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Za wierność Bogu i Jego prawu został zamordowany na rozkaz króla Heroda. Tym samym stał się kolejnym prorokiem, który oddał życie, będąc głosicielem Bożej prawdy.
● W przyszłą niedzielę 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą w niedzielę o godzinie 12 00 . Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolno-katechetycznym. Aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny, dzieci mogą skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania przez cały najbliższy tydzień, pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
● W przyszłą sobotę i niedzielę Ogólnopolskie Dziękczynienie z tegoroczne plony na Jasnej Górze. Diecezjalne dożynki odbędą się w niedzielę 8 września br. w Płonce Kościelnej, prosimy aby naszą parafię reprezentowali mieszkańcy wsi Łapy Łynki.
● Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży ogłasza nabór na nowy rok akademicki 2024/2025. Przesłuchanie kandydatów odbędzie się w dniu 31 sierpnia br. (sobota) o godzinie 9 00 w siedzibie DIMK w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego Plac Jana Pawła II nr 1 w Łomży). Warunkiem przyjęcia do Instytutu jest posiadanie predyspozycji muzycznych – słuchu muzycznego oraz poczucia rytmu. Przesłuchanie obejmuje zaśpiewanie dowolnej pieśni kościelnej oraz powtórzenie podanego schematu melodycznego i rytmicznego.
Wykłady i ćwiczenia odbywają się w środy w godzinie 10 00 –16 00 od września do czerwca, natomiast zajęcia indywidualne z instrumentu w czasie ustalonym z wykładowcą. Nauka w Instytucie trwa pięć lat. Studenci zdobywają gruntowną wiedzę z teorii muzyki i liturgii oraz praktyczne umiejętności muzyczne. Absolwent DIMK otrzymuje dyplom, który upoważnia do pełnienia posługi organisty. Wymagane dokumenty: podanie, życiorys, opinia proboszcza o kandydacie, ewentualne świadectwo ukończenia szkoły muzycznej oraz 3 zdjęcia legitymacyjne.
● W najbliższą sobotę o godzinie 10 00 z placu przy naszym kościele wyruszy Piesza Pielgrzymka Związku Zawodowego Solidarność do Hodyszewa. Na bagaże pątników zostanie podstawiony pół godziny przed wyjściem pielgrzymki samochód, przy wjeździe na plac kościoła od strony Groty Matki Bożej. Kontakt w sprawie pielgrzymki: Elżbieta Brzosko kom 534259660.
● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii p. Piotrowi Warpechowskiemu.
● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Grodzki kawaler parafii św. Jana Chrzciciela w Łapy Osse i Patrycja Płońska panna parafii naszej – zapowiedź II; Tomasz Łapiński kawaler parafii naszej i Maria Łapińska panna parafii św. Jana Chrzciciela w Łapy Osse – zapowiedź II; Mateusz Pęza kawaler parafii Wniebowzięcia NMP w Sokołach i Aleksandra Gołębiecka panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.
● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.
– wtorek 27 sierpnia – Święta Monika, (332-387) matka Świętego Augustyna.
– środa 28 sierpnia – Święty Augustyn, (354-430) biskup i doktor Kościoła;