Dzieci na lekcji.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 1 WRZEŚNIA 2024r.

● Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł.

● Dziękujemy ks. Andrzejowi Mikuckiemu – dyrektorowi naszego diecezjalnego Caritas, za wygłoszone Słowo Boże i wspólna modlitwę.

● W minioną niedzielę żegnaliśmy ks. Tomasza Kurka, dzisiaj witamy ks. Wojciecha Turka, który od wtorku 27 sierpnia podjął posługę w naszej parafii. Życzymy księdzu Wojciechowi owocnego pracy duszpasterskiej w naszej wspólnocie parafialnej.

● Dzisiaj przypada kolejna – 85 rocznica wybuchu II wojny światowej, naszą modlitewną pamięcią ogarniamy wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

● W pierwszy poniedziałek września wznawiamy spotkania Wspólnoty św. Teresy od Dzieciątka Jezus – spotkanie po Mszy wieczornej. Spotkania odbywają się w pierwszy i trzeci poniedziałek każdego miesiąca.

● W pierwszy wtorek czcimy św. Michała Archanioła. Nabożeństwo do św. Michał z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie po Mszą świętej wieczornej.

● W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o liczne i dobre powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, Godzina Święta o 1700. W pierwszy piątek miesiąca, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o godzinie 700. Odwiedziny chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną kapłani rozpoczną w tym dniu od godziny 900. W sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o godzinie 700, następnie różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną.

● Przypominamy, że istotą i warunkiem pierwszych piątków i sobót jest uczestnictwo we Mszy św. i przyjęcie Komunii świętej wynagradzającej za grzechy swoje i całego świata. Spowiedź możemy odbyć wcześniej – aby spełnić warunki pierwszego piątku i soboty, mamy być w stanie łaski uświecającej.

● Pierwsze powakacyjne spotkanie z liderami Kręgów Domowego Kościoła, w piątek 6 września po Mszy świętej wieczornej w Sali św. Józefa.

● Zapraszamy chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, aby w grupie kandydatów przygotowywali się do obowiązków ministrantów. Zainteresowanych najlepiej z rodzicami, zapraszamy w najbliższą sobotę 7 września na spotkanie do Sali św. Józefa na godzinę 1000.

● Spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym mają przystąpić do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę 8 września w kościele, po Mszy świętej dla dzieci o godzinie 1200.

● Gdyby 8 września nie przypadała niedziela to świętowalibyśmy Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, które w Polsce nazywamy świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas każdej Mszy Świętej.

● W tym miesiącu modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Dzisiaj szczególnie otaczamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszą modlitwą, prosząc o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolno-katechetycznym. Obecnie obserwujemy działania zmierzające do wprowadzania rewolucji obyczajowej, ideologicznej, zaczynają się od niszczenia fundamentów moralnych i zaprzestania kształtowania człowieka według zasad cywilizacji chrześcijańskiej, według uniwersalnych wartości, takich jak dobro, piękno, prawda. Te właśnie treści są obecne na lekcjach religii i dlatego dąży się do ich usunięcia. Zachęcamy gorąco do podpisania protestu przeciwko działaniom Ministerstwa Edukacji Narodowej marginalizującym lekcje religii w szkołach. Możemy to uczynić przy wyjściach ze świątyni, do ważności podpisu nie trzeba podawać numeru Pesel.

● W przyszłą niedzielę 8 września na Mszę świętą o godzinie 1200 zapraszamy dzieci, które w tym roku po raz pierwszy rozpoczęły naukę w szkole. Zapraszamy z tornistrami i przyborami szkolnymi aby je im poświęcić.

● W przyszłą niedzielę Dożynki Diecezjalne w Płonce Kościelnej, połączone z gminnym dziękczynieniem za plony – naszą parafię będą reprezentować mieszkańcy wsi Łapy Korczaki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę, zrozumienie potrzeb i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Ofiary składane w przyszłą niedzielę do puszek będą przeznaczone na KUL i dzieła edukacyjne naszej diecezji.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Armen Konrad Artwich kawaler parafii św. Grzegorza z Nareku w Warszawie i Agata Katarzyna Kiejzik panna parafii naszej – zapowiedź I – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zacho­dzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Jasnogórskiej Pani.

– wtorek 3 września – Święty Grzegorz Wielki, (540-604) papież i doktor Kościoła.