OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 PAŹDZIERNIKA 2024r.

● Dziś dwudziesta ósma niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi. Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

● W tym tygodniu w środę 16 października przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W ramach 24 Dnia Papieskiego, który w tym roku przebiega pod hasłem „Św. Jan Paweł II. Ewangelia starości i cierpienia”. Ofiary zbierane dziś do puszek przed kościołem są przezna­czone na fundusz stypendialny: „Dzieło Nowego Tysiąc­lecia”. Ofiary te przeznaczone będą na edukację i rozwój młodych, zdolnych ludzi, pochodzących z niezamożnych rodzin mieszkających na terenie naszej diecezji. Prosimy o zgłaszanie się wszyst­kich, którzy chcieliby uzyskać takowe stypendium. Módlmy się również aby przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II Bóg otoczył opieką całą naszą Ojczyznę. 16 października to również dzień wspomnienia św. Jadwigi Śląskiej.

● Jutro 14 października będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty. We wtorek 15 października przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa. 15 października obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Naszą modlitwą będziemy wspierać wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach. W czwartek 17 października wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego. W piątek18 października święto Świętego Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Naszą modlitwą w tym dniu ogarniamy pracowników służby zdrowia i ich ofiarną służbę.

● W najbliższy piątek 18 października po Mszy świętej wieczornej, drugie spotkanie chętnych do posługi w czytaniu Słowa Bożego podczas liturgii w ramach spotkań Kursu Lektora w Sali św. Józefa.

● Najbliższa niedziela 20 października, w Kościele jest obchodzona jako Niedziela Misyjna. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

● W przyszłą niedzielę 20 października spotkanie rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Sali św. Józefa po Mszę świętą o godzinie 900. Obecność obowiązkowa.

● W kolejnym tygodniu października razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Każdego dnia zapra­szamy na wspólną modlitwę różańcową, przed Najświętszym Sakramentem. Różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w soboty po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1200. Tych, którzy nie mogą przybyć na wspólną modlitwę do świątyni, zachęcamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, a w czwartki – tajemnice światła.

● Możemy uzyskać łaskę odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca świętego w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście mu­simy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów – modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● W listopadzie szczególnie pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych, zadbajmy nie tylko o miejsca gdzie spoczywają ich doczesne szczątki, ale nie zapominajmy o ich duszy. Przyjmujemy zgłoszenia na przypominki. Karteczki na Nowennę za zmarłych od przyszłej niedzieli będziemy mogli wyciąć z ostatniej strony gazetki, i wypełnione z dobrowolną ofiarą przynosimy do zakrystii.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, składane przez ofiaromat, wpłaty na konto bankowe czy w postaci marmurowych tabliczek. Dziękujemyza złożone dziś ofiary. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone będą na misje. Wszystkim ofiarodawcom składamy już teraz serdeczne Bóg zapłać

● Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wytrwałości w modlitwie oraz ufnego kierowania się Bożym słowem na wszystkich drogach codzienności.

– wtorek 15 października – Święta Teresa od Jezusa, (1515 – 1582) dziewica i doktor Kościoła, reformatorka Zakonu Karmelitańskiego

– środa 16 października – Święta Jadwiga Śląska, (1174 – 1243) patronka Polski, Śląska, archidiecezji wrocławskiej i diecezji w Gorlitz; miast: Andechs, Berlina, Krakowa, Trzebnicy i Wrocławia; Europy; uchodźców oraz pojednania i pokoju.

– czwartek 17 października – Święty Ignacy Antiocheński (I/II w.), po Świętym Piotrze biskup Antiochii, męczennik za wiarę;

– piątek 18 października – Święty Łukasz, współpracownik Świętego Pawła, autor Ewangelii i Dziejów Apostolskich, patron służby zdrowia;