1. Kończy się październik, miesiąc różańcowy. Pamiętajmy, aby modlić się na różańcu jak najczęściej, nawet codziennie. Różaniec dla dzieci i młodzieży od poniedziałku do piątku o godzinie 1715. Dla dorosłych każdego dnia po Mszy wieczornej.
  2. Dzisiaj we wszystkich kościołach które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Pomimo że data konsekracji naszej świątyni jest znana, bo odbyła się 18 września 1927 roku, to nasza wspólnota również wspomina to wydarzenie właśnie w dniu dzisiejszym.
  3. W środę czcimy świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu obchodzimy 95 rocznicę powstania naszej diecezji, jest to również dzień imienin księdza biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.
  4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Pana Boga w Jego świętych wszystkich czasów – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Panu Bogu i Jego przykazaniom. W naszym kościele Msze będą sprawowane według porządku niedzielnego oprócz Mszy o 1230. W obecnym czasie, ze względów sanitarnych nie będzie procesji na cmentarzu. W pobliżu ołtarza polowego o godzinie 1230 zostaną odprawione modlitwy z czterech stacji, a następnie będzie odprawiona Msza święta za zmarłych spoczywających na cmentarzu. Prosimy o zachowanie dystansu i w miarę możliwości nie przemieszczanie się podczas nabożeństwa.
  5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze będą sprawowane podobnie jak 1 listopada, według porządku niedzielnego oprócz Mszy o 1230. Na cmentarzu modlimy się tak jak 1 listopada o godzinie 1230.
  6. Od 1 do 8 listopada włącznie można zyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Można go ofiarować jedynie za zmarłych. 2 Listopada we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, można jeden raz zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Szczegóły zyskania odpustów w Gazetce.
  7. W zaistniałej sytuacji epidemicznej zachęcamy do indywidualnego nawiedzania cmentarzy w inne dni listopada, biskupi utrzymują się również dyspensę od uczestnictwa we Mszy świętej dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem.
  8. Jako Kościół pielgrzymujący wyrażamy naszym zmarłym wdzięczność za ich trud i poświęcenie dla nas, poprzez ofiarę Mszy świętej, Komunię świętą w ich intencji, zyskiwanie odpustów i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy podzwonnym. Kartki na Nowennę – możemy wyciąć z poprzednich gazetek lub napisać na kartce. Od 1 do 9 listopada, w intencji wymienionych na tych kartkach odprawiana będzie Msza święta i nabożeństwo żałobne. Przypominki roczne za zmarłych możemy zamawiać do pierwszej niedzieli adwentu, do tego czasu będziemy modlić się korzystając ze starych przypominek.
  9. Ze względu na to że w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych adoracji Najświętszego Sakramentu nie będzie.
  10. Informacja o spisie rolnym jest wywieszona w gablocie.
  11. Wiktoria Łapińska z Łap Szołajd, od urodzenia cierpi na ciężką deformację nóg. Potrzebna jest specjalistyczna ale bardzo kosztowna operacja obu nóg ażeby Wiktoria mogła poruszać się normalnie. Dotychczas udało się zebrać kwotę potrzebną do zoperowania jednej nogi, ale brakuje jeszcze 210 tyś zł na operację drugiej nogi. Czasu na zebranie tej kwoty jest bardzo niewiele. Rodzina i przyjaciele Wiktorii proszą o wsparcie finansowe. Możemy uczynić to dzisiaj po Mszy składając ofiarę serca do puszek.
  12. Dziękujemy Panom z Domowego Kościoła za oczyszczenie elewacji Sali ś. Józefa.
  13. Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, za te składane na tacę, osobiście i wpływające na konto parafialne. W czasie pandemii wiele osób składało ofiarę przelewając dobrowolną ofiarę na konto bankowe parafii. W kruchcie kościoła zainstalowany został ofiaromat. Więcej informacji na ten temat znajdziemy w gazetce.
  14. W ostatnim tygodniu zostały zainstalowane również dwie automatyczne kropielnice; przy wejściu głównym oraz w wejściu od strony zakrystii. Taka kropielnica umożliwia nam korzystanie z wody święconej w bezpieczny i higieniczny sposób. Podstawiając końce palców w okolicy fotokomórki kiedy pali się czerwona lampka, po chwili kilka kropli wody święconej spadnie bezpośrednio na naszą dłoń. Niewykorzystana woda święcona spływa do oddzielnego zbiorniczka, inni korzystający z kropielnicy nie mają z nią kontaktu.
  15. (930) Związek małżeńskimają zamiar zawrzeć: Robert Łapiński z parafii naszej i Iwona Bobrowska panna parafii św. Stanisława, Kobylin Bożymy – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.
  16. W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Laura Łupińska.
  17. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Halina Maria Kisielewska l. 78; śp. Stanisława Roszko l. 79; śp. Remigiusz Manista l. 76 i śp. Eugenia Perkowska l. 87; – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.