INFORMACJA DO UŻYTKU WEWNĘTRZNEGO PARAFII ŚW. AP. PIOTRA I PAWŁA W ŁAPACH

Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek ustanowił ten dzień w listopadzie 2016 roku specjalnym listem apostolskim „Misericordia et Misera”, napisanym na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Może i w naszym sąsiedztwie, okolicy są osoby potrzebujące pomocy. Otwórzmy nasze serca na każdą ludzką biedę i chętnie włączmy się w działalność organizacji społecznych i kościelnych, jak np. Caritas, aby pomagać innym.

W czwartek dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Janusza Stepnowskiego i pana Organisty – pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach i życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posługiwaniu.

W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, po Mszy świętej o godzinie 1600, Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z innymi Wspólnotami, zaprasza na adorację dziękczynno-błagalną Najświętszego Sakramentu.

Gdyby 22 listopada nie przypadała niedziela to wspominalibyśmy św. Cecylię – patronkę chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Naszemu panu organiście, chórowi parafialnemu, scholi wspólnotowej, scholce dziecięcej, i wszystkim śpiewającym życzymy za przyczyną świętej patronki wielu łask Bożych i pięknego posługiwania na większą chwałę Bożą.

Do przyszłej niedzieli włącznie możemy zamawiać jeszcze przypominki roczne, od I niedzieli adwentu rozpoczniemy modlitwę z nowych przypominek.

Pan organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki również możemy odebrać osobiście po każdej mszy przy drzwiach prowadzących na chór. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, są wyrazem naszej życzliwej wdzięczności za całoroczną pracę pana organisty.

Spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w niedzielę 22 listopada po Mszy o 1230.

Przypominamy że w związku z obostrzeniami związanymi z kolejnym wzrostem zachorowań na covid-19 zachowajmy względy bezpieczeństwa zalecane przez Sanepid.

Proszono nas aby ogłosić że Msze święte od dyrekcji i pracowników Warsztatów Wagonów Kolejowych w Łapach ze śp. Sławomira Łapińskiego będą odprawione 07, 15 i 20 stycznia 2021 roku o godzinie 700.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby naszej parafii. Za te składane na tacę, indywidualnie przez ofiaromat i na konto parafialne.

Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Łukasz Grodzki z parafii naszej i Magdalena Dołkin z parafii Najświętszego Serca Maryi w Białymstoku – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

W minionym tygodniu przez chrzest święty do Wspólnoty całego Kościoła zostali włączeni w naszej parafii Tymoteusz Kamiński i Marcel Kostyra – niech będą zawsze blisko Pana Jezusa.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Wiesław Jerzy Zalewski l. 77 i śp. Sławomir Łapiński l. 60 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV, landgrafa Turyngii, po jego śmierci poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, uczynkom pokutnym i miłosierdziu, potem przywdziała habit tercjarki Świętego Franciszka.

• 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości; jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży (KSM) i Ruchu Czystych Serc.

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita; miał niezwykły dar jednania grzeszników z Bogiem.