Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości, rozpoczynamy nią w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Msze święte podczas rekolekcji w poniedziałek i wtorek, będą odprawiane; przed południem o 630, 930 1100; po południu o 1600 (dla dzieci) i 1800.  Wszystkich zachęcamy do udziału we wszystkich dniach rekolekcji i w miarę możliwości skorzystania ze spowiedzi świętej, ze względu na pandemię począwszy od rekolekcji, do świąt będziemy spowiadać każdego dnia, poł godziny przed każdą Mszą świętą. Ofiary składane w ostatnim dnu rekolekcji na tacę są naszym dowodem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za jego posługę.

W poniedziałek na mszę świętą o godzinie 1100 zapraszamy wszystkich chorych oraz osoby w podeszłym wieku. Rodzinę, a w wypadku osób samotnych, sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. Tych chorych, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła, kapłan odwiedzi w domach po godzinie 1330, prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin dziś w zakrystii.

Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

Od środy 16 grudnia, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię 24 grudnia. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o oddalenie pandemii i Boże błogosławieństwo dla sie­bie oraz naszych bliskich w nowym 2021 roku.

W czwartek 17 grudnia przypadnie 84 rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu, aby mógł prowadzić bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.

Nadal gorąco zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele, po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o 610. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

W przyszłą niedzielę 20 grudnia po Mszy świętej o godzinie 1230 w sali św. Józefa odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

Zachęcamy do  nabycia świecy Caritas, obecność tej świecy w naszym domu, czy na grobie naszych najbliższych jest świadectwem naszej wiary i solidarności z potrzebującymi.

W związku z licznymi zapytaniami, co będzie z wizytą duszpasterską w rodzinach podczas trwającej pandemii. Informujemy, że wg wskazań naszej Kurii Diecezjalnej planujemy tradycyjną kolędę po powro­cie dzieci do szkół (18 stycznia).

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim którzy podjęli akcję „DAR SERCA” ofiarowując paczki świąteczne potrzebującym dzieciom – Bóg zapłać.

Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, czy na konto parafii. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na planowane prace w naszej parafii.

Pana Organista dziękuje za życzliwe przyjęcie podczas roznoszenia opłatków wigilijnych. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków ponieważ nie było nikogo w domu, może odebrać opłatki osobiście u organisty na chórze.

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Henryk Janowik l.79, Józef Łapiński l. 93 i Józef Woliński 79 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

w poniedziałek 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.