27.12.2020 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

● Dzisiejsza, ostatnia niedziela 2019 roku, jest świętem Świętej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w Świętą Rodzinę, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Za chwilę przed błogosławieństwem odmówimy modlitwę w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, szczególnie tych, które przeżywają trudny czas.

● W najbliższy czwartek ostatni dzień roku kalendarzowego, na Mszy o godzinie 1800 chcemy wspólnie przepraszać Pana Boga za popełnione grzechy i dziękować za otrzymane łaski. Msza święta będzie połączona również z nabożeństwem żałobnym za zmarłych bliskich naszemu sercu a szczególnie tych, którzy odeszli do wieczności z naszej parafii w minionym roku. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. Zapraszamy wszystkich na to nabożeństwo.

● W najbliższy piątek, 1 stycznia, z Maryją – Bożą Rodzicielką wejdziemy w Nowy Rok Pański 2021. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty. Msze Święte tego dnia w porządku niedzielnym czyli o godzinie 700 930 1100 1230 1600 i 1800. Ta uroczystość należy do świąt nakazanych i zobowiązuje nas do udziału w świątecznej Eucharystii. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.

● Odpowiadając na prośby wielu parafian, od Nowego Roku wprowadzamy eksperymentalnie Mszę w dni powszednie o godzinie 630.

● Jutro 28 grudnia w święto św. Młodzianków tradycyjnie modlimy się w intencji poszanowania każdego poczętego życia, w intencji dzieci nienarodzonych. Tego dnia na Mszy wieczornej dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

● W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Piątek wynagradzamy Naj­świętszemu Sercu Jezusa za grzechy osobiste i świata. Ad­oracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową o godzinie 1700. Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin, z tej racji że w piątek przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki odwiedziny chorych odbędą się w sobotę.

● W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzają­cej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Z tej racji że wprowadzona została Msza święta o godzinie 630 różaniec z Poranną Grupą Mo­dlitewną odmówimy po Mszy i nabożeństwie pierwszo-sobotnim lub indywidualnie.

● Przyszła niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna, zachęcamy wszystkich do powierzenia wszystkich swoich spraw całego życia Jezusowi utajonemu w najświętszym sakramencie. Adoracja po Mszy świętej o godzinie 1230 do Mszy o 1600.

● W przyszłą niedzielę na Mszach świętych o godzinie 930 1100 i 1230 będziemy wspólnie kolędowanie z Violą Brzezińską laureatką telewizyjnej „Szansy na Sukces” z roku 1995. Szczegóły na ostatniej stronie gazetki.

● Przypominamy aby intencje Mszy zamówionych opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Dziękujemy siostrze Caricie i wszystkim osobom zaangażowanym za wykonanie całości dekoracji świątecznej.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualnie, przez ofiaromat czy konto bankowe parafii.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, został włączony do wspólnoty Kościoła: Antoni Ślesiński.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: śp. Teresa Młynarczuk l. 79 – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywaj w pokoju wiecznym amen.

– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;

– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.