17.01.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

W poniedziałek rozpoczął się okres zwykły w liturgii Kościoła. Chrystus wzywa nas, abyśmy przez realizację powołania, wypełnianie codziennych obowiązków dawali o Nim świadectwo, żeby inni także mogli Go odnaleźć. Przeżywamy dziś Dzień Judaizmu, dlatego modlimy się szczególnie za jego wyznawców. Jan Paweł powiedział do Żydów w rzymskiej synagodze: „Jesteście naszymi umiłowanymi braćmi i w pewien sposób, można by powiedzieć, naszymi starszymi braćmi”. Pamiętajmy, że w narodzie żydowskim narodził się nasz Mesjasz Pan.

● Dzisiaj wspominamy pierwszą rocznicę śmierci bpa seniora Stanisława Stefanka, w naszych modlitwach pamiętajmy o gorliwym Pasterzu Kościoła łomżyńskiego.

● W dniu dzisiejszym siostry karmelitanki zapraszają, do naszej świątyni o godzinie1500 na spotkanie poświęcone duchowości karmelitańskiej. A po Mszy o godzinie 1600 w sali św. Józefa odbędzie się spotkanie formacyjne kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

● Od jutra rozpoczynamy wizytę duszpasterska w rodzinach naszej parafii. W tym czasie naznaczonym licznymi ograniczeniami odwiedzimy te rodziny i osoby, które nasz zaproszą, dla porządku wyznaczamy jednak trasy kolędowe na poszczególne dni, jak w każdym roku. Rozumiemy wszystkich, którzy z uwagi na lęk przed zarażeniem zdecydują się nie przyjmować kapłana, a jednocześnie prosimy poinformować o tym sąsiadów. Jeżeli ktoś nie ma w domu wody święconej może przygotować zwykłą, a kapłan ją poświęci. W tym roku nie będą wydawane kartki do spowiedzi wielkanocnej. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy też o transport kapłanów na kolędę i odwiezienie po zakończeniu wizyt w danym dniu. Zasady kolędy wynikające z ograniczeń pandemii podane są w gazetce i wywieszone w gablocie. Prosimy wszystkich o wzięcie kilku gazetek więcej i przekazanie sąsiadom czy znajomym. Ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła są przeznaczone na remont naszej zabytkowej świątyni, który rozpoczniemy w najbliższym czasie. Za wszelką życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

18 I – poniedziałek: od godziny 1445:

ul. Długa od rzeki oraz ulice przyległe: ul. Jastrzębia, ul. Prusa – 2 ks. do spotkania.

19 I – wtorek: od godziny 1445:

ul. Grzybowa – 1 ks.; ul. Sienkiewicza – 1 ks.; ul. Nadnarwiańska – 1 ks.

20 I – środa: od godziny 1445:

ul. Żwirki i Wigury domy prywatne od Piekarni w stronę Wit 1 ks.; ul. Huzara 1 ks.; ul. Żwirki i Wigury domy prywatne od Energo do nr 44i ul. Sybiraków – 1 ks.

21 I – czwartek: od godziny 1445:

ul. Cmentarna domy prywatne do spotkania2 ks.; ul. Parafialna, ul. Czerwonego Krzyża i ul. Mała domy prywatne 1 ks.

22 I – piątek: od godziny 1445:

ul. Nowowiejska, ul. Kasprzaka – 2 ks.

23 I – sobota: od godziny 930:

Łapy Pluśniaki i Łapy Korczaki – 2 ks.

Dębowina Piaski – 1 ks.

24 I – niedziela: od godziny 1415:

ul. Brańska 1 ks.

● Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno. Niech ten czas będzie dla nas okazją do modlitwy i refleksji nad tym, czy wykorzystujemy wszystkie dary i umiejętności, żebyśmy byli znakiem jedności w dzisiejszym świecie.

● W czwartek 21 stycznia będziemy obchodzili Dzień Babci, a następnego dnia Dzień Dziadka. Pamiętajmy o kochanych babciach i dziadkach. Oni zawsze mają dla nas czas i okazują nam miłość. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawiania, Intencje zamówione a nieopłacone nie będą odprawiane.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na planowane prace remontowe naszej świątyni W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Alicja Łapińska – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odszedł: śp. Mieczysław Francke l. 96; śp. Jerzy Widawski l. 71; śp. Helena Sałata l. 97 i śp. Janusz Walczuk l. 75. Zmarł również tata siostry Aveliny śp. Marek Dębecki – Jego pogrzeb odbędzie się 18 stycznia w Bydgoszczy – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.