24.01.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Dziękujemy ks. kanonikowi Jackowi Kotowskiemu – dyrektorowi Domu Biskupiego za wspólną modlitwę i wygłoszone Boże Słowo.

● Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia w polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji.

● Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

● Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

● Trwa czas wizyt duszpasterskich w rodzinach naszej parafii. Pamiętajmy, aby podczas tych spotkań zachowywać reżim sanitarny. Od następnego tygodnia rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie rodzin mieszkających w blokach na terenie naszej parafii. Wsłuchując się w różne głosy naszych parafian zdecydowaliśmy, że w blokach przeprowadzimy kolędę na sposób dwojaki, to znaczy, że wyznaczymy trasę kolędową i tradycyjnie, będziemy odwiedzać rodziny, które zechcą przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu. Dodatkowo w tym samym dniu zapraszamy mieszkańców danego bloku, którzy ze względu na pandemię obawiają się przyjąć kapłana w mieszkaniu, na Mszę świętą wieczorną połączoną z kolędowym błogosławieństwem i otrzymaniem pamiątki kolędowej. Zwyczajem lat ubiegłych prosimy również o transport kapłanów na kolędę i odwiezienie po zakończeniu wizyt w danym dniu. Prosimy wszystkich o wzięcie kilku gazetek więcej i przekazanie sąsiadom czy znajomym. Ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła są przeznaczone na remont naszej zabytkowej świątyni. Za wszelką życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

Od poniedziałku do piątku kolęda rozpoczyna się od godziny 1445

24 I – niedziela: od godziny 1415: ul. Brańska – 1 ksiądz.

25 I – poniedziałek: ul. Długa (od Nr 11a do ul. 3 Maja oraz ulice przyległa: ul. Szwarce do spotkania) – 2 księży; ul. Długa (od ul. 3 Maja do ul. Cmentarnej) – 1 ksiądz.

26 I – wtorek: ul. Długa (od ul. Cmentarnej do końca oraz ul Geodetów, ul. Stalowa, ul. Cicha, ul. Słoneczna, ul. Tęczowa – do spotkania) – 2 księży; ul. Południowa i ul. Harcerska – 1 ksiądz.

27 I – środa: ul. Graniczna i ul. Langiewicza – 2 księży; ul. Piękna, ul. Wronia, ul. Jasna, ul. Spokojna – 1 ksiądz.

28 I – czwartek: ul. Ks. Bagińskiego, ul. Nilskiego-Łapińskiego, ul. Jaskółcza, ul. Wodociągowa -1 ksiądz; ul. Okopowa, ul. Krucza – 1 ksiądz; ul. Wygwizdowo – 1 ksiądz.

29 I – piątek: ul. 3 Maja i M. Konopnickiej (domy prywatne) – do spotkania – 3 księży.

30 I – sobota: od godziny 930: ul. Bociańska, ul. Bociania, ul. Żurawia – 3 księży.

31 I – niedziela: od godziny 1415: ul. Długa 68 – 2 księży.

● We wtorek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jeżeli nie posiadamy świecy gromnicznej, możemy ją nabyć już od dziś w zakrystii u siostry Carity. Msze święte w tym dniu będą sprawowane w porządku świątecznym, czyli o 700, 930, 1100, 1600 i 1800. Poświęcenie świec na każdej Mszy świętej procesja ze świecami na Mszy o 1100.

● W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Naszej modlitwie polecamy wszystkich, którzy służą Panu Bogu w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich, a szczególnie nasze siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.

● Przypominamy, aby zamówione intencje Mszy opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Intencje zamówione a nieopłacone nie będą odprawiane.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat czy konto bankowe. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę, przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Łomży, oraz za ofiary złożone do puszek poszkodowanym w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszym kościele został włączony do wspólnoty całego Kościoła: Antoni Jerzy Górski – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.