31.01.2021r. – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Ostatnia niedziela stycznia to Światowy Dzień Trędowatych. Na trąd chorują tysiące ludzi, którzy często z powodu tej choroby są wykluczani ze społeczeństwa, spychani na margines życia. Pomódlmy się dzisiaj w intencji trędowatych, a także ich opiekunów, którzy z wielką miłością codziennie się nimi opiekują. Prośmy Boga także o to, żebyśmy nikogo nie przesuwali na margines życia. Ofiary składane do puszek przed kościołem zostaną przeznaczone na wsparcie chorych i posługujących im.

● Dziękujemy ks. Robertowi Śliwowskiemu – Dyrektorowi Administracyjnemu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży za wspólną modlitwę i wygłoszone Boże Słowo.

● W miniony czwartek wikariusz naszej parafii ks. Tomasz Wróblewski obchodził dzień swojego patrona, życzymy Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na dalsze lata posługi kapłańskiej w naszej wspólnocie.

● Dzisiaj w parafii Krzyża Świętego możemy oddać krew a tym samym podzielić się życiem. Krew można oddawać od godziny 800 do 1300 w Szkole Katolickiej. Pamię­tajmy o zabraniu dowodu osobistego.

● We wtorek 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte w naszym kościele będą sprawowane w tym dniu o godzinie 700, 930, 1100, 1600, 1800. Błogo­sławieństwo świec na każdej Mszy świętej, procesja ze świecami na Mszy świętej o godzinie 1100 i 1800. Tego dnia na liturgię przyniesiemy świece zwane gromnicami. Zostaną one pobłogosławione, aby przez cały rok, a zwłaszcza w chwilach trwogi i cierpienia, przypominały nam o Jezusie – Światłości Narodów, który nieustannie oświeca drogi naszego życia. Jeżeli nie posiadamy świecy gromnicznej, możemy ją nabyć w zakrystii u siostry Carity. Pamiętajmy aby odpowiednio zabezpieczyć świece przed wylewaniem się wosku.

● Święto Ofiarowania Pańskiego jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Naszą modlitwą obejmiemy osoby podejmujące służbę Bogu i ludziom w różnych zakonach i zgromadzeniach. Warto wspomnieć o setkach domów pomocy, domów dziecka, przedszkoli, szkół, ośrodków wychowawczych, szpitali i hospicjów, w których codziennie służą osoby konsekrowane, które dzięki temu są świadkami Boga pełnego miłości i miłosierdzia. Pamiętamy szczególnie w naszych modlitwach o Siostrach Karmelitankach Dzieciątka Jezus posługujących w naszej parafii i miejscowości. Tego dnia będziemy prosić również o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej. Ofiarą składaną na tacę w tym dniu wesprzemy materialnie klasztory i domy zakonne.

● W środę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja biskupa i męczennika, w tym dniu można przyjąć specjalne błogosławieństwo chroniące przed chorobami gardła. W piątek, wspomnienie św. Agaty, po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy chleb i wodę.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. Będziemy również prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakon­ne. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusa zaprasza na adorację w tym dniu na godzinę 1700. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyję­cia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową w tym dniu na godzinę 1700. Prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin w pierwszy piątek miesiąca z posługą sakramentalną. W pierwszą sobotę miesiąca, okazja do spowiedzi i Komu­nii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy i znieważenia. Msza święta z nabożeństwem pierwszo-sobotnim o godzinie 700. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania Loretańska będzie również po mszy wieczornej.

● Przyszła niedziela to w naszej parafii niedziela adoracyjna, zachęcamy wszystkich do powierzenia wszystkich swoich spraw całego życia Jezusowi utajonemu w najświętszym sakramencie. Adoracja po Mszy świętej o godzinie 1230 do Mszy o 1600.

● Trwa czas wizyt duszpasterskich w rodzinach naszej parafii. Pamiętajmy, aby podczas tych spotkań zachowywać reżim sanitarny. Dziś rozpoczynamy odwiedziny rodzin mieszkających w blokach, kolęda odbędzie się w dwojaki sposób. Wyznaczymy trasę kolędową i tradycyjnie odwiedzimy te rodziny które zechcą przyjąć kapłana w swoim mieszkaniu. Dodatkowo w tym samym dniu zapraszamy mieszkańców danego bloku, którzy ze względu na pandemię obawiają się przyjąć kapłana w mieszkaniu, na Mszę świętą wieczorną połączoną z kolędowym błogosławieństwem i otrzymaniem pamiątki kolędowej.Ofiary złożone podczas kolędy na potrzeby kościoła są przeznaczone na remont naszej zabytkowej świątyni. Za wszelką życzliwość już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać.

● Prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia.

● W minionym czasie do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Helena Kostro l. 85; śp. Sławomir Zdrodowski l. 63 i śp. Stefania Leokadia Hołdyńska l. 96 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym amen.