7.03.2021r. -OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

● Dzisiejsza niedziela miesiąca to w naszej parafii niedziela adoracyjna. Błogosławieństwo rodzin i dzieci, oraz wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1230. Godzinna adoracja prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozpocznie się bezpośrednio po Mszy o godzinie 1600 i będzie trwała do rozpoczęcia gorzkich żali o godzinie 1730.

● Trwa czas Wielkiego Postu przygotowujący nas do Świąt Wielkiejnocy. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych i młodzieży o godzinie 1730. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godzinie 1730. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami; stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego. Odpust możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

● Jutro przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom począwszy od najmłodszych a kończąc na seniorkach, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej – która jest najdoskonalszym wzorem dla wszystkich kobiet. Jutro podczas Mszy wieczornej będziemy szczególnie modlić się za wszystkie kobiety.

● 9 marca wspominamy w liturgii świętego Dominika Savio, który jest patronem ministrantów. W tym dniu na mszy wieczornej o godzinie 1800 odbędzie się obrzęd przyjęcia i błogosławieństwa nowych ministrantów z naszej parafii.

● W każdy wtorek marca, miesiąca który w tym roku szczególnie jest poświęcony św. Józefowi, zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną szczególnie mężczyzn naszej parafii, młodzieńców, kawalerów, mężów, ojców, dziadków, połączoną z adoracją i modlitwą za wstawiennictwem św. Józefa, aby dobrze wypełniali zadania powierzone im przez Boga.

● W środę, 10 marca, rozpoczniemy 9-cio dniową Nowennę do Przeczystego Serca św. Józefa Oblu­bieńca Najświętszej Maryi Panny, którą zakończymy w nieszpory uroczystości św. Józefa przypadającej 19 marca.

● W trwającym od grudnia minionego roku św. Józefa, na rozpoczęcie każdej Mszy św. będziemy odmawiać modlitwę do św. Józefa. z listu apostolskiego papieża Franciszka „Patris corde”.

● Przypominamy że rekolekcje parafialne trwać będą od niedzieli 21 marca do środy 24 marca. Poprowadzi je o. Stanisław Demski. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.

● W sobotę 13 marca, przypadnie 8 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

● Składamy serdecznie podziękowania za wszystkie ofiary złożone w minionym tygodniu do skarbonki przy krzyżu na jałmużnę wielkopostną. Stoi tam również koszyk do którego możemy składać ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego, zachęcamy Koła Żywego Różańca do zbiórki ofiar również na ten cel. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Począwszy od minionej niedzieli na zakończenie każdej Mszy polecamy Panu Bogu w modlitwie przedsięwzięcia remontowo-budowlane naszej parafii. Tekst modlitwy jest wyświetlany na tablicy, zachęcamy do wspólnego włączenia się w modlitwę.

● Przypominamy że rozpoczął się czas Komunii świętej wielkanocnej, i będzie trwał do Zesłania Ducha Świętego. Przypominamy o przykazaniu kościelnym mówiącym o powinności skorzystania przynajmniej raz w roku z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym.

● Prosimy rodzinę lub sąsiadów, aby zadbali o to by osoby chore i starsze w czasie Wielkiego Postu mogły skorzystać z sakramentu pokuty, możemy zgłaszać te osoby w zakrystii kancelarii, lub telefonicznie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i składane ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Michał Łapiński parafianin parafii naszej i Aneta Daniszewska parafianka parafii Podwyższenia Krzyża w Goworowie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł: śp. Zbigniew Rogalski l. 65 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.