11.04.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: … „otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego. Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski.”

● Ze względu na to że w pierwszą niedzielę miesiąc przypadło Zmartwychwstanie Pańskie, niedziela dzisiejsza jest w naszej parafii niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godzinie 1230 i adoracja do 1600. Błogosławieństwo rodzin i dzieci przed rozpoczęciem adoracji.

● Zapraszamy dzisiaj na godzinę 1500 do naszej świątyni na wspólną modlitwę Koronką w Godzinie Miłosierdzia. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.

● Niedziela Miłosierdzia to także patronalne święto Caritasu, które rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia […]. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002). Ofiary składane dziś do puszek przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na działalność „Caritas”.

● W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

● Przyszła, niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Jest to Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W tym roku jest Ewangelia według św. Zachęcamy do indywidualnej lektury tej księgi lub do wspólnego, rodzinnego czytania w domu.

● Od następnej niedzieli rozpocznie się w naszym kościele cykl siedmiu katechez mystagogicznych. Będą one dotyczyły roli sakramentów w życiu osobistym i wspólnoty Kościoła. Zapraszamy w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 1800 na spotkanie połączone z modlitwą uwielbienia. Katechezy wygłosi ks. Łukasz.

● Od Wielkiego Czwartku, dla wszystkich którzy czują się zagrożeni zarażeniem, oraz dla osób w podeszłym wieku, uruchomiliśmy możliwość uczestnictwa we Mszy świętej niedzielnej sprawowanej w naszej świątyni i transmitowanej „na żywo” o godzinie 1100. Na kanale YouTube, należy wpisać w wyszukiwarkę hasło: parafia św. Ap. Piotra i Pawła Łapy transmisja.

● Uczestnicząc w nabożeństwach zachowajmy wy­maganą przepisami odległość między osobami i ilość osób na powierzchni danego miejsca świątyni. Pamiętajmy o maskach i dezynfekcji. Jeżeli ktoś nie ma maseczki może wziąć ją ze stolika na końcu ławek. Komu­nię Św. możemy przyjmować „na rękę”, na początku rozdzielania podchodząc do stopnia komunijnego.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii. Ofiary składane w przyszłą niedzielę na tacę są przeznaczone na prace remontowo budowlane w naszej parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Artur Klimuk kawaler parafii Podwyższenia Krzyża w Hajnówce i Monika Łapińska panna parafii naszej – zapowiedź II; Piotr Ryszard Szczepański kawaler parafii Bożego Ciała i MB z Lourdes w Rzeszowie i Anna Popławska panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Bazyli Bagiński, Gabriela Misiewicz i Zofia Maciejczuk – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.