18.04.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. Przypominamy że do Uroczystości Zesłaniu Ducha Świętego trwa czas spowiedzi wielkanocnej.

● W rozpoczynającym się XIII Tygodniu Biblijnym który przeżywać będziemy pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”,prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Szczególnie teraz w okresie pandemii wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, aby sięgać po Biblię i w naszych rodzinach przeczytać Ewangelię św. Marka. Jest to Piąty Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Po błogosławieństwie, kto będzie chciał, podejdzie do lektorium i z koszyka tam stojącego weźmie dla siebie jedną karteczkę z tak zwanymi siglami biblijnymi. W domu, w Biblii należy odszukać, uważnie przeczytać i rozważyć ten tekst w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej.

● Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w naszym kościele cykl siedmiu katechez mystagogicznych, dotyczących roli sakramentów w życiu osobistym i wspólnoty Kościoła. Zapraszamy w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 1800 na spotkanie połączone z modlitwą uwielbienia. Katechezy wygłosi ks. Łukasz.

● W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tyl­ko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

● W sobotę 24 kwietnia młodzież naszej parafii na Mszy świętej o godzinie 1430 z rąk Jego Ekscelencji Biskupa Janusza Stepnowskiego przyjmie sakrament Bierzmowania. Od czwartku po Mszy wieczornej rozpoczęliśmy Nowennę do Ducha Świętego przed Sakramentem Bierzmowania. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji naszej młodzieży.

● W czwartą niedzielę Wielkanocy – Niedzielę Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania, będziemy się modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego również z naszej parafii. Ta niedziela rozpoczyna kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.

● W przyszłą niedzielę 25 kwietnia o godzinie 1500 Siostry Karmelitanki zapraszają na kolejne spotkanie o duchowości karmelitańskiej. Tym razem skupimy się na duchowości Słowa Bożego w Karmelu.

● Również w przyszłą niedzielę, od godziny 800 do 1300, w bu­dynku Szkoły Katolickiej przy parafii Krzyża Świętego będzie można podzielić się najcenniejszym lekarstwem jakim jest krew.

● Wszyscy którzy czują się zagrożeni zarażeniem, oraz osoby w podeszłym wieku mogą łączyć się duchowo uczestnicząc we Mszy świętej niedzielnej, sprawowanej w naszej świątyni i transmitowanej „na żywo” o godzinie 1100. Na kanale YouTube, należy wpisać w wyszukiwarkę hasło: parafia św. Ap. Piotra i Pawła Łapy transmisja.

● Uczestnicząc w nabożeństwach w świątynio zachowajmy wszelkie wy­magane restrykcje sanitarne, wynikające z istniejącego stanu. Pamiętajmy o maskach i dezynfekcji. Jeżeli ktoś nie ma maseczki może wziąć ją ze stolika na końcu ławek. Komu­nię Św. możemy przyjmować „na rękę”, na początku rozdzielania podchodząc do stopnia komunijnego.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Wołosik kawaler parafii naszej i Aleksandra Garbowska panna parafii św. Stanisława BM w Kobylinie – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Niewiński Jakub & Karolina Jastrzębska – młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Jan Łapiński l. 75 i śp. Zanobia Jabłonowska l. 75 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

● Dyrektor Urzędu Statystycznego w Białymstoku w imieniu Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego uprzejmie informuje, że od 1 kwietnia 2021r. na terenie całego kraju jest prowadzony Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Więcej informacji na plakacie.

● Burmistrz Łap zaprasza mieszkańców miasta po odbiór bezpłatnych maseczek (po 4 szt. na jednego mieszkańca) z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w dniach od 19 do 30 kwietnia br. w godzinach od 10 do18 w lokalu wyborczym, w którym ostatnio głosowali. Mieszkańcy sołectw: Łapy Dębowina, Łapy Korczaki, Łapy Łynki, Łapy Pluśniaki, Łapy Szołajdy zgłaszają się po odbiór maseczek do swoich sołtysów. Przedstawiciel rodziny może odebrać maseczki dla domowników, którzy wspólnie zamieszkują. Należy zabrać dokument potwierdzającego adres zamieszkania i zachowanie zasad bezpieczeństwa.