25.04.2021 – OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przeżywamy dziś Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Nasz Pan, Jezus Chrystus, nazywa siebie dobrym pasterzem, który zna swoje owce po imieniu i oddaje za nie życie. Potrzebujemy wciąż nowych ludzi, którzy tak jak Chrystus podejmą w Kościele służbę głoszenia słowa i sprawowania sakramentów. Dzisiejsza niedziela ukazuje nam Chrystusa Dobrego Pasterza zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Podczas całego tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne również z naszej wspólnoty parafialnej.

● Wczoraj młodzież naszej parafii z rąk JE ks. Biskupa Janusza otrzymała Sakrament Bierzmowania.

● Jak zawsze w ostatnią niedzielę kwietnia z inicjatywy MIVA Polska, tradycyjnie obchodzona jest Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców. Módlmy się o bezpieczne korzystanie z pojazdów mechanicznych i rozważne zachowanie w czasie podróży.

● Dzisiaj o godzinie 1500, Siostry Karmelitanki zapraszają na kolejne spotkanie o duchowości karmelitańskiej. Tym razem skupimy się na duchowości Słowa Bożego w Karmelu.

● Również dzisiaj od godziny 800 do 1300, w bu­dynku Szkoły Katolickiej przy parafii Krzyża Świętego będzie można oddać krew.

● Od minionej niedzieli rozpoczął się w naszym kościele cykl siedmiu katechez mystagogicznych. Zapraszamy w każdą niedzielę po mszy świętej o godzinie 1800 na spotkanie połączone z modlitwą uwielbienia. Katechezy wygłosi ks. Łukasz.

● 27 kwietnia, we wtorek na Mszy wieczornej kolejny raz będziemy się modlić, w intencji trzeźwości i uwolnienia z nałogów.

● W najbliższą sobotę rozpocznie się maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia po Mszy świętej o godzinie 1800 zapraszamy na nabożeństwa majowe. W pierwszą sobotę miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi wszelkie grzechy i znieważenia.

● W tym dniu przypada pierwszy pierwsza sobota miesiąca. Wspólny Różaniec rozpocznie się o godzinie 630 prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną. Po Mszy świętej dalsza część Nabożeństwa pierwszo-sobotniego.

● 1 maja we wspomnienie św. Józefa Robotnika, będziemy prosić go o wrażliwość su­mień i ład moralny w życiu społecznym. W tym szczególnym roku – „Roku św. Józefa” to kolejna okazja do zyskania odpustu zupełnego. Ze względu na pan­demię w tym roku nie będzie pielgrzymki do Hodyszewa która wyrusza z parafii Krzyża Świętego.

● Od 1 maja przez kolejne trzy dni będziemy gromadzić się, w naszej parafii przy Jezusie utajonym w Najświętszym Sakramencie, podczas czterdziestogodzinnego nabożeństwa. Msze święte w sobotę i poniedziałek, o godzinie 700, 930, 1100, 1600 i 1800, w niedzielę porządek niedzielny, adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Zachęcamy gorąco wszystkich, by znaleźć czas na modlitwę i spotkanie z Jezusem Eucharystycznym. Módlmy się w tych dniach szczególnie o zgodę w rodzinach, ustanie pandemii i o pokój na całym świecie. Czterdziestogodzinne nabożeństwo będzie przebiegało pod hasłem „Rodzina Święta w kontekście Eucharystii.” Nabożeństwo poprowadzi ks. Zbigniew Jaworski. Ofiary składane w ostatnim dniu na tacę są przeznaczone dla księdza prowadzącego.

● W przyszłą niedzielę, 2 maja, przypada Dzień Polo­nii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych. W tym dniu wspominamy rocznicę sprowadzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej do naszej parafii.

● Spotkania weekendowe, dla narzeczonych przygotowujących się do zawarcia związku małżeńskiego, będą odbywały się w naszej parafii 8 i 9 oraz 15 i 16 maja. Zapisy w zakrystii lub kancelarii oraz pod numerem tel. 511969845.

● Uczestnicząc w nabożeństwach w świątyni zachowajmy wszelkie wy­magane restrykcje sanitarne, wynikające z istniejącego stanu. Jeżeli ktoś nie ma maseczki może wziąć ją ze stolika na końcu ławek. Komu­nię Św. możemy przyjmować „na rękę”, na początku rozdzielania podchodząc do stopnia komunijnego.

● Wszyscy którzy czują się zagrożeni zarażeniem, oraz osoby w podeszłym wieku mogą łączyć się duchowo uczestnicząc we Mszy świętej niedzielnej, sprawowanej w naszej świątyni i transmitowanej „na żywo” o godzinie 1100. Na kanale YouTube, należy wpisać w wyszukiwarkę hasło: parafia św. Ap. Piotra i Pawła Łapy transmisja.

● Przypominamy, aby zamówione intencje mszalne opłacać na dwa tygodnie przed terminem Mszy.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Wołosik kawaler parafii naszej i Aleksandra Garbowska panna parafii św. Stanisława BM w Kobylinie – zapowiedź II; Krzysztof Odachowski kawaler parafii naszej i Katarzyna Łapińska panna parafii Św. Krzyża w Łapach – zapowiedź I; Hubert Falkowski kawaler parafii naszej i Paulina Łupińska panna parafii Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Klimuk Artur & Monika Łapińska – młodej parze życzymy obfitości łask Bożych na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszli: śp. Dariusz Kostrowski l. 47 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

● W tym tygodniu patronuje nam:

– w czwartek 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.