OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 CZERWCA 2021r.

Jednym z owoców Eucharystii jest nasze uzdrowienie. Dokonuje się w głębokiej jedności z Bogiem i nie od razu skutki Jego działania są widoczne. Czasami trzeba dystansu, czasu, a przede zaufania Bogu, które wzmacnia naszą wiarę w życiu codziennym. Po wyjściu ze Mszy Świętej, pobłogosławieni przez Boga, umocnieni Jego słowem i ciałem, jesteśmy przeświadczeni, że On jest zawsze z nami, że nam błogosławi i uzdrawia nas mocą swoich sakramentów.

● Dzisiaj jak każdego 27 dnia miesiąca, na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji trzeźwości i uwolnienia z nałogów.

● Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszy o godzinie 1800, w dzisiejszą niedzielę o godzinie 1730.

● We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a jednocześnie doroczny odpust w naszej parafii. Msze święte w porządku świątecznym o 700, 930, 1100, 1600 i 1800. Suma z procesją o godzinie 1100. Tego dnia w sposób szczególny pamiętajmy o Piotrze naszych czasów, papieżu Franciszku, i naszym księdzu bp. Januszu i prośmy Ducha Świętego, aby towarzyszył im w posłudze.

● Ten dzień to również dzień imienin naszego seniora ks. Kanonika Piotra Faltyna, z tej racji życzymy Mu wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, wszelkiej ludzkiej życzliwości i dobrego zdrowia na długie lata.

● Rozpoczęliśmy czas wakacji szkolnych i urlopów. Wszystkim uczniom, nauczycielom i wypoczywającym na urlopach życzymy bezpiecznych i ubogacających dni. Witamy wśród nas gości, którzy przybyli na wakacje i urlop, życzymy dobrego wypoczynku i przypominamy, że nigdy nie powinno być wakacji od Pana Boga.

● Na czas miesięcy wakacyjnych zawieszona zostaje Msza święta niedzielna dla dzieci o godzinie 1230, wznowiona zostanie z początkiem września. Porządek Mszy świętych w niedziele lipca i sierpnia: 700, 930, 1100, 1600 i 1800.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich, Godzina Święta – adoracja w ciszy od godziny 1700. W piątek okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę wynagradzajmy Niepokalanemu Sercu Maryi za nasze niewierności i znieważenia. Nabożeństwo pierwszo-sobotnie po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną. W pierwszy piątek ks. Łukasz chorych będzie odwiedzał od godziny 900.

● Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.

● W sobotę, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską.

● W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy godzinie 1100 do Mszy o 1600, bezpośrednio po wystawieniu wspólny różaniec Kół Żywego Różańca, wszystkich na tę modlitwę serdecznie zapraszamy. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Spotkanie rodziców dzieci wyjeżdżających na obóz do Augustowa odbędzie się w najbliższy wtorek 29 czerwca po Mszy wieczornej w sali św. Józefa.

● Zachęcamy do przynoszenia żywych kwiatów do Matki Bożej w grocie.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii. Rozpoczęliśmy już krycie wieży świątyni blachą miedzianą

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Patryk Marek Roszkowski kawaler i Aneta Gąsowska panna oboje parafii naszej – zapowiedź II; Mateusz Piwko kawaler parafii naszej i Maria Łapińska panna parafii Krzyża Świętego w Łapach – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński wczoraj w naszej świątyni zawarli: Maciej Łupiński & Anna Kiszko – młodej parze życzymy Bożego błogosławieństwa i obfitości wszelkich łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez sakrament chrztu świętego w naszej parafii, została włączona do wspólnoty Kościoła: Oliwia Puchalska.

● W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej wspólnoty parafialnej śp. Artur Łapiński l. 63 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.