OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 4 LIPCA 2021r.

Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, na które wcześniej, z powodu zabiegania, musieliśmy znaleźć czas. Teraz możemy go zaplanować, by spotkać Jezusa, który jest naszym bratem podobnym do nas we wszystkim prócz grzechu. Zadbajmy, zwłaszcza w tym czasie, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości. Pamiętajmy w tym letnim czasie, aby w świątyni mieć godny strój.

● Został wykonany marmurowy postument pod Matkę Bożą Fatimską który pasuje do ołtarza i lektorium które są w naszej świątyni, dziękujemy panu Wojciechowi Grzybowskiemu właścicielowi firmy „DOMINO” za dostarczenie go z Włoch.

● Dziś pierwsza niedziela lipca w naszej parafii to niedziela adoracyjna. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godzinie 1100 do Mszy o 1600, bezpośrednio po wystawieniu wspólny różaniec Kół Żywego Różańca, wszystkich na tę modlitwę serdecznie zapraszamy. Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Jezusowego zaprasza w tym dniu na modlitwę adoracyjną po Mszy o godzinie 1600. Po Mszy o godzinie 1100 przed rozpoczęciem adoracji błogosławieństwo rodzin i dzieci.

● Lipiec w dawnej tradycji Kościoła poświęcony był czci Przenajświętszej Krwi naszego Zbawiciela. Zachęcamy do indywidualnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. W czwartki lipca ta litania będzie odmawiana podczas adoracji prowadzonej przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

● Przypominamy że na czas miesięcy wakacyjnych zawieszona zostaje Msza święta niedzielna dla dzieci o godzinie 1230, wznowiona zostanie z początkiem września. Porządek Mszy świętych w niedziele lipca i sierpnia: 700, 930, 1100, 1600 i 1800.

● Podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● W tym tygodniu we wtorek, wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, święto patronalne Apostolstwa Chorych, w czwartek święto św. Jana z Dukli; w sobotę św. Benedykta, opata, patrona Europy.

● W przyszłą niedzielę, 11 lipca w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2021, w naszym kościele o godzinie 1200 odbędzie się koncert organowy – prezentacja instrumentu pt. „Zacznijmy od Bacha”. Organy zaprezentuje muzyk z Katedry w Oliwie – Pani Katarzyna Olszewska, słowo wiążące wygłosi pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu – znany tenor – Pan Jacek Szymański. Serdecznie wszystkich zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 1100, a potem na koncert organowy, który w tym roku odbywa się już po raz XXVIII, ale pierwszy raz w naszej świątyni. Poznamy możliwości naszych organów.

● W ostatnim dniu lipca planujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu – jedynego miejsca cudownych objawień Matki Bożej w Polsce zatwierdzonego przez Kościół. Planowany koszt wyjazdu z posiłkiem 100,00 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● W naszych ogródka przydomowych czy na działkach pięknie zakwitły kwiaty, prosimy więc o podzielenie się nimi i przynoszenie kwiatów do Matki Bożej która jest w naszej grocie.

● Fundacja VITA FAMILIAE ogłasza nabór do Centrum Integracji Społecznej „PRZYSTAŃ” w Łapach na okres od sierpnia 2021 r. do lipca 2022 r.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Mateusz Piwko kawaler parafii naszej i Maria Łapińska panna parafii Krzyża Świętego w Łapach – zapowiedź II; Paweł Łapiński kawaler i Karolina Kul panna oboje parafii naszej – zapowiedź I; Łukasz Popławski kawaler parafii naszej i Beata jakubowska panna parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Zabłudowie – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Falkowski Damian & Magdalena Polak oraz Mikołajczuk Bartosz & Joanna Janowik – młodym parom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu do wieczności odeszły z naszej wspólnoty parafialnej śp. Halina Roszkowska l. 74 i śp. Józefa Rząca l. 95 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.