OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 11 LIPCA 2021r.

W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niech więc w tym czasie nie zabraknie naszej obecności w świątyni, tu czeka na nas Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju w świątyni i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

● W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych na obywatelach naszej Ojczyzny przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

● Dzisiaj w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyczne Dni Drozdowo – Łomża 2021, o godzinie 1200 odbędzie się koncert organowy pt. „Zacznijmy od Bacha”. Organy zaprezentuje Pani Katarzyna Olszewska muzyk z Katedry w Gdańsku Oliwie, słowo wiążące wygłosi pomysłodawca i dyrektor artystyczny Festiwalu – znany tenor – Pan Jacek Szymański. Serdecznie wszystkich zapraszamy na koncert organowy, który odbędzie się pierwszy raz w naszej świątyni.

● W poniedziałek uroczystość św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu biskupa i męczennika głównego patrona naszej diecezji. We wtorek 13 lipca wspomnienie pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w tym dniu również – dzień fatimski, różaniec z procesją, (jeśli pogoda pozwoli) po Mszy wieczornej. W piątek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi. Przypominamy, że taki znak powinien być pobłogosławiony przez kapłana i noszony w godny sposób. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.

● Podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● W sobotę 31 lipca planujemy pielgrzymkę do Gietrzwałdu – jedynego miejsca cudownych objawień Matki Bożej w Polsce zatwierdzonego przez Kościół. Planowany koszt wyjazdu z posiłkiem 100,00 zł. Zostało jeszcze 13 miejsc. Osoby już zapisane mogą uzupełniać brakujące dane i wpłacać pieniądze. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Fundacja VITA FAMILIAE ogłasza nabór do Centrum Integracji Społecznej „PRZYSTAŃ” w Łapach na okres od sierpnia 2021 r. do lipca 2022 r.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii. Dziękujemy Jarosławowi Dadurze za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu. Ofiary składane w przyszłą III niedzielę miesiąca na tacę będą przeznaczone na prace prowadzone w naszej parafii.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paweł Łapiński kawaler i Karolina Kul panna oboje parafii naszej – zapowiedź II; Łukasz Popławski kawaler parafii naszej i Beata Jakubowska panna parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Zabłudowie – zapowiedź II; Rafał Pietraszewski kawaler i Magda Łapińska panna oboje parafii naszej – zapowiedź I; Artur Tokajuk kawaler parafii św. Andrzeja Boboli w Białymstoku i Paulina Tokarzewska panna parafii naszej – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Łapińska Żaneta & Marcin Stypułkowski – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Gaja Roszkowska, Hanna Sobolewska i Stanisław Jaroszewicz.

● W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: Dariusz Nowacki l, 42 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.