OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 18 LIPCA 2021r.

Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

● W ostatnim czasie dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, a także propagowania legalizacji związków homoseksualnych oraz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Dziś po Mszy Świętej przy wyjściach z kościoła i w zakrystii, prosimy o podpisywanie się pod obywatelskim projektem ustawy „StopLGBT”, którego celem jest ochrona przestrzeni publicznej przed propagandą lgbt. Projekt ustawy ma zapobiec rozprzestrzenianiu się tej ideologii w Polsce i zapewnić chrześcijański porządek społeczny, ochronę świętości oraz dzieci i młodzieży przed homopropagandą. Jest istotne, żeby jak najwięcej osób podpisało się pod projektem, gdyż jest to projekt o charakterze obywatelskim.

● W najbliższy czwartek, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany. W piątek, 23 lipca, przypada święto Świętej Brygidy, patronki Europy. W sobotę, świętej Kingi dziewicy.

● W przyszłą niedzielę 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów, w naszej parafii odbędzie się po każdej Mszy świętej. Kapłan będzie świecił przejeżdżające pojazdy przy ulicy Ks. Bagińskiego przy wjeździe na parking. Każdy kierowca otrzyma drobny upominek. Jak co roku ofiary składane przy poświęceniu są przeznaczone na fundusz Miva Polska. Wspomagamy w ten sposób polskich misjonarzy w zakupie potrzebnych do pracy misyjnej pojazdów.

● Inicjatywa remontu naszego kościoła spotyka się z życzliwością wielu instytucji i osób. Otrzymaliśmy już dotacje z: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Konserwatora Zabytków i Gminy Łapy. W ramach podpisanej umowy – jesteśmy zobowiązani do umieszczenia odpowiednich informacji o udzieleniu dofinansowania. Ale jest jeszcze duże grono osób, które również wspierają te piękne dzieło i należy się im podziękowanie. Chcielibyśmy aby poprzez umieszczenie granitowych tabliczek ze wskazaniem innych darczyńców, również wyrazić w ten sposób im wdzięczność. Mamy odpowiednie miejsce w kościele, którym jest kruchta. Tam znajdą się tabliczki wszystkich ofiarodawców, którzy wesprą projekt remontu Kościoła w kwocie co najmniej 2000,00 zł. Taka forma wdzięczności będzie także świadectwem naszej wiary, troski o naszą świątynię i pamiątką dla przyszłych pokoleń.

● Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy zapisy na XXXVII Pieszą Pielgrzymkę z Łomży na Jasną Górę i zapisy do Grupy Białej – pielgrzymów duchowych. Zapraszamy do zapisania się tych, którzy pragną fizycznie wziąć udział w pielgrzymce i wszystkich, którzy w sposób duchowy w Grupie Białej – pielgrzymów duchowych pragną wspierać wędrujących na Jasną Górę. Każdego dnia od 1 do 14 sierpnia będziemy gromadzić się przed wizerunkiem Matki Bożej, na Apelu Jasnogórskim. W tych dniach wieczorna Eucharystia będzie tylko o 2030 a bezpośrednio po Mszy Apel Jasnogórski.

● Podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Wszystkie osoby zapisane na pielgrzymkę do Gietrzwałdu prosimy o uzupełnianie brakujących danych i wpłacanie składki. Wyjazd pielgrzymki o godzinie 700, autokar będzie podstawiony na 15 minut przed odjazdem.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Przyjmujemy intencje na przyszły rok.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat czy wpływające na konto parafii. Dziękujemy Jarosławowi Dadurze za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Rafał Pietraszewski kawaler i Magda Łapińska panna oboje parafii naszej – zapowiedź II; Artur Tokajuk kawaler parafii św. Andrzeja Boboli w Białymstoku i Paulina Tokarzewska panna parafii naszej – zapowiedź II; Karol Kamiński kawaler i Emilia Faszczewska panna, oboje parafii naszej – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Kozikowska Iwona & Damian Sidorowicz – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty zostali włączeni do wspólnoty Kościoła w naszej parafii: Hanna Łońska Nikodem Pruszyński – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa .

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.