OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 15 SIERPNIA 2021r.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Dziekońskiemu za wygłoszone Słowo Boże, wspólną modlitwę i życzliwą obecność.

● W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. Dzisiaj przeżywamy jedną z największych uroczystości w Kościele: Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. A gdyby 22 sierpnia nie przypadała niedziela, to w tym dniu wspominalibyśmy Maryję – Królową.

● Przez dogmat o Wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.

● Wczoraj nastąpiło rozwiązanie XXXVII Pieszej Pielgrzymki z Łomży na Jasną Górę, dziękujemy wszystkim pielgrzymom Grupy Białej – św. Jan Pawła II, za udział w codziennej Eucharystii o godzinie 2030 i w Apelach Jasnogórskich przed wizerunkiem naszej Łapskiej Matki Bożej, podczas których wspieraliśmy pielgrzymich wędrowców naszą modlitwą.

● Dzisiaj Święto Wojska Polskiego, naszą modlitwą obejmujemy wszystkich stojących na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Wspominając doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii – 101 rocznicę: Cudu nad Wisłą, kiedy to polscy żołnierze w 1920 r., odparli przeważające siły wojsk bolszewickich. To był punkt zwrotny w historii XX-wiecznej Europy, Wojsko Polskie powstrzymało tzw. „czerwoną inwazję” na zachód i nie pozwoliło na kolejny rozbiór Polski. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego narodu.

● W wielu parafialnych świątyniach i sanktuariach dziękujemy za tegoroczne zbiory. Zwyczaj ten spotykamy w Kościele już od IX wieku. Dojrzałe owoce, kwiaty i zboża są symbolem dojrzałości duchowej Maryi i pełni łask, jakimi Pan Bóg Ją obdarzył.

● Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu.

● Podczas wakacji w lipcu i w sierpniu, kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Od czerwca rozpoczęliśmy przyjmowanie intencji na rok przyszły.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na trwające prace remontowe naszej świątyni.

● Kończymy powoli pierwszy etap remontu kościoła o wartości 270 000,00 zł, jest to wymiana blachy na wieży kościoła. Czeka nas, jak da Bóg jeszcze w tym roku, kolejny etap – wymiana części dachu i wieżyczki nad nawą główną świątyni i o wartości 390 000,00 zł. Z Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu mamy obiecaną kwotę 200 000,00 zł. Zwróciliśmy się o wsparcie do wielu instytucji i czekamy na odpowiedź. Ministerstwo udzielając dotacji stawia jeden warunek: wskazane prace muszą zakończyć się w tym roku. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim którzy już na ten cel złożyli ofiarą poprzez wpłaty indywidualne oraz fundowanie granitowych tabliczek. Dotychczas zebraliśmy 21 800,00 zł. Zwracamy się więc z gorącą prośbą o wsparcie materialne tych prac.

● W minionym tygodniu związek małżeński w minionym tygodniu zawarli: Łapiński Paweł & Karolina Kul – młodej parze życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Bartłomiej Wawulski kawaler parafii św. Wojciecha w Uhowie i Angelina Drozdowska panna, parafii naszej – zapowiedź II; Kamil Damian Dąbrowski kawaler parafii Klukowo i Ewelina Łapińska panna, parafii naszej – zapowiedź I; Dariusz Skwarko kawaler parafii naszej i Ewelina Szewko panna, parafii św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Stanisława Alina Werbowska lat 78 – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

● we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;

● w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

● w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.