OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 22 SIERPNIA 2021r.

Dziękujemy o. Marcinowi za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę. Przed nami ostatnie dni wakacji, dziękujmy Panu Bogu za dni wytchnienia i prośmy o błogosławieństwo na kolejny czas pracy i nauki.

● Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

● Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka. Słyszymy o próbach relatywizowania i podważania współczesnej historii, naginania faktów w imię tzw. poprawności politycznej. Warto znać fakty, warto pamiętać i pielęgnować pamięć.

● W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu. Na Jasną Górę swoje kroki kierują miliony pielgrzymów. Pielgrzymowali tam również nasi parafianie. W wielu domach jest czczony wizerunek Czarnej Madonny. To świadectwo naszej miłości do Matki naszego Pana, która w jasnogórskiej ikonie przebywa w naszym narodzie od wieków. W naszej świątyni od ponad stu lat w ołtarzu głównym jest również wizerunek Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu w naszej parafii przypada doroczny odpust. Msze Święte tego dnia o godzinie 700 930 1100 1600 i 1800. Sumę odpustową odprawi rodak naszej ziemi Ks. Infułat Karol Łapiński, Słowo Boże głosi w tym dniu O. Andrzej Zając redemptorysta. Pomimo dnia powszedniego znajdźmy czas na spotkanie przy ołtarzu Pańskim przed Obrazem Naszej Matki – ona nam ten czas spotkania na pewno wynagrodzi.

● Od wielu lat każdego roku w ostatnią sobotę sierpnia, była organizowana przez NSZZ „Solidarność” Piesza Pielgrzymka z Łap do Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie. W tym roku ze względu na chorobę organizatorki tej pielgrzymki zachęcamy aby do Hodyszewa udać się w sposób indywidualny, pieszo lub dowolnym środkiem transportu. Msza święta dla pielgrzymów w Hodyszewie będzie sprawowana 28 sierpnia o godzinie 1800.

● Do końca wakacji, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku wyłącznie po południu od 1600 do 1700.

● Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej w Łomży zaprasza kandydatów chcących podjąć kształcenie w Instytucie na specjalności Organista na przesłuchanie w sobotę 28 sierpnia br. o godzinie 900 w siedzibie DIMK w Łomży (gmach Wyższego Seminarium Duchownego Plac Jana Pawła II nr 1 w Łomży)

● Kolejny raz przypominamy i prosimy, aby intencje zamówione opłacać na dwa tygodnie przed terminem odprawienia. Od czerwca przyjmujemy intencje na przyszły rok.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszą niedzielę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

● W minionym tygodniu związek małżeński zawarli: Łapiński Przemysław & Elżbieta Łuczaj oraz Roszkowski Patryk & Aneta Gąsowska – młodym parom życzymy obfitości Bożych łask na nowej drodze życia.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Kamil Damian Dąbrowski kawaler parafii Klukowo i Ewelina Łapińska panna, parafii naszej – zapowiedź II; Paweł Ciborowski kawaler parafii naszej i Justyna Wiśniewska panna, parafii Trójcy Przenajświętszej w Tykocinie – zapowiedź II; Dariusz Skwarko kawaler parafii naszej i Ewelina Szewko panna, parafii św. Antoniego Padewskiego w Niewodnicy Kościelnej – zapowiedź II; Ammar Joseph Zeizafoun kawaler parafii Wszystkich Świętych w Warszawie i Paulina Prokop panna, parafii naszej – zapowiedź I; Rafał Sadowski kawaler parafii naszej i Aleksandra Łapińska panna, parafii św. Anny w Białymstoku – zapowiedź I; Michał Jankowski kawaler parafii św. Kazimierza w Piekutach i Aleksandra Łapińska panna, parafii naszej – zapowiedź I; ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Jadwiga Łapińska l. 91 i śp. Czesław Łapiński l. 95 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym, amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

● we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

● w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

● w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.