OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 WRZEŚNIA 2021r.

Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Chodzi o wielkie dzieło kształtowania przyszłych pokoleń, ich świata wartości, postaw życiowych, które będą je wyróżniały w codzienności. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia. Nie wolno nam bowiem zapomnieć, że to właśnie świadectwo jest wsparciem lub degradacją procesu wychowania, nad którym trudzą się rodzice i wychowawcy.

● Dzisiejsze ofiary podobnie jak z trzeciej niedzieli miesiąca, zostaną przeznaczone na remont. To dzięki wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli i otwartego serca możemy kontynuować prace remontowe świątyni i jej otoczenia. W każdą niedzielę modlimy się za wszystkich parafian i dobrodziejów. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.

● Jutro dzień fatimski wspominamy objawienia Matki Bożej. Po Mszy wieczornej oddamy Jej cześć przez procesję i odmówiony wspólnie różaniec – jeżeli pogoda oczywiście na to pozwoli.

● We wtorek 14 września święto Podwyższenia Krzyża świętego. Krzyż to znak zbawienia – znak mojej wiary. Czy za każdym razem, gdy go czynię, robię to z pełną świadomością? Wobec profanacji krzyża w wielu miejscach świata powinienem się zastanowić nad tym, jakie miejsce w moim życiu zajmuje Chrystusowy krzyż – znak zbawienia i zwycięstwa. Czy w moim domu, miejscu pracy jest dla niego godne miejsce? W tym dniu uroczystość odpustowa w sąsiedniej parafii Świętego Krzyża.

● W piątek, 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie, o deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni.

● W sobotę 18 września święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Na Mszy Świętej wieczornej będziemy modlić się za dzieci i młodzież naszej parafii.

● Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej na pierwsze spotkanie w niedzielę 19 września po Mszy Świętej o godzinie 1230. Przypominamy, że dzieci przystępują do pierwszej Komunii Świętej w parafii swojego zamieszkania, a nie na terenie na jakim znajduje się szkoła, do której uczęszczają.

● Schola Wspólnotowa poszukuje chętnych osób grających na gitarze do posługi podczas liturgii. Możemy zgłaszać się do Emilii Porowskiej kom. 508117769 lub do Moniki Perkowskiej kom. 502720232.

● Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży tak jak każdego roku zwraca się do rolników z gorącą prośbą o wsparcie w postaci płodów ziemi. Tych, którzy nie mogą ofiarować płodów ziemi prosi, jeśli to możliwe o ofiarę pieniężną. Prosimy sołtysów naszych wsi, jak co roku o pomoc w zorganizowaniu tej zbiórki.

● Duszpasterstwo Rodzin naszej Diecezji zaprasza narzeczonych, małżonków i rodziców do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego w Łomży. W tym roku rusza ono na trzech poziomach. Narzeczonych i małżonków organizatorzy zapraszają na 5 spotkań poświęconych budowaniu szczęśliwego małżeństwa i trwałej rodziny, a rodziców na 5 spotkań poświęconych sztuce mądrego i odpowiedzialnego wychowania dzieci. Narzeczeni, którzy ukończą Studium Życia Rodzinnego, są zwolnieni z bezpośredniego przygotowania do sakramentu małżeństwa w parafii. Informacje i zapisy na stronie internetowej Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Łomżyńskiej ( www.duszpasterstworodzin.lomza.pl ).

● Wydział Duszpasterstwa Rodzin zaprasza: małżeństwa, całe rodziny, osoby zaangażowane w duszpasterstwo rodzin i wszystkich, którym sprawy rodziny i ochrony życia są bliskie, do udziału w XXXVII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25-26 września 2021 r. Hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki są słowa „Pójdźcie do Józefa”. Wyjazd grupy z naszych łapskich parafii autokarem – Koszt 140 zł. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

● Prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. W przyszłą III niedzielę miesiąca ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowe prowadzone przy naszej świątyni. Ofiary składane do puszek w tym dniu przeznaczone będą na Diecezjalne Radio Nadzieja. Zakończony został pierwszy etap prac związany z pokryciem wieży kościoła blachą miedzianą – odbiór prac przez instytucje współfinansujące ten etap odbędzie się 22 września. Następnym etapem który nas czeka w tym roku, to pokrycie części dachu kościoła od strony Groty Matki Bożej.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Wnorowski Karol kawaler parafii św. Bartłomieja w Kuleszach kościelnych i Karolina Zakrzewska panna parafii naszej – zapowiedź II; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w poniedziałek 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;

– w środę 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;

– w czwartek 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;

– w sobotę 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.