OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 WRZEŚNIA 2021r.

Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy już po raz 107 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

● Jutro Światowy Dzień Turystyki. Wielu z nas w czasie wakacji i urlopów przemierzało różne szlaki, także zagraniczne, odkrywało piękno stworzenia, miejsca szczególnie naznaczone Bożą obecnością. Z okazji tego dnia warto promować miejsca związane z duchowością chrześcijańską, które mogą stanowić ukojenie dla zabieganych ludzi.

● Jutro, jak każdego 27 dnia miesiąca, na Mszy wieczornej będziemy się modlić w intencji trzeźwości i uwolnienia z nałogów.

● W rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki we wtorek 28 września w ramach akcji: „Koronka na ulicach miast świata” zapraszamy wszystkich do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia o godzinie 1500, przy krzyżu misyjnym przed naszym kościołem.

● W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu. W naszej parafii trwa Nowenna do św. Michała Archanioła, w środę, 29 września, święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, po Mszy chętni mogą przyjąć Szkaplerz Świętego Michała Archanioła.

● W piątek rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w nabożeństwie różańcowym od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, w niedzielę po Mszy świętej o godzinie 1230. Dorosłych zapraszamy na różaniec każdego dnia bezpośrednio po Mszy wieczornej. Wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

● Również w piątek 1 października wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, naszą modlitwą otaczamy siostry Karmelitanki posługujące w Łapach. W tym dniu będzie poświecenie płatków róż. Zachęcamy do przyniesienia do świątyni róż, które pobłogosławimy, na zakończenie Mszy otrzymamy również błogosławieństwo relikwiami św. Tereski.

● W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 1700 i nabożeństwo pierwszo piątkowe. Chorych ksiądz Łukasz odwiedza od godziny 900. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pierwszo sobotnie, po Mszy o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupą Modlitewną. W tych dniach spowiedź w naszym kościele na pół godziny przed każdą Msza świętą.

● W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.

● W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1230. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.

● Zapraszamy Koła Żywego Różańca oraz wszystkich chętnych na pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Królowej Podlasia w Kodniu oraz Sanktuarium Męczenników Pratulińskich, która odbędzie się 9 października. Koszt wyjazdu – 100 zł. Zgłoszenia w zakrystii i kancelarii parafialnej.

● Wkrótce rozpoczniemy miesiąc listopad – miesiąc modlitw za zmarłych. Możemy już zamawiać przypominki za zmarłych.

● Prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dzisiaj po Mszy świętej przed kościołem zbiórka ofiar na bardzo kosztowną operację za granicą, półtorarocznej Julii Kierzkowskiej, która ma poważną wadę serca. W imieniu rodziców Julki składamy wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Wiktor Pętkowski i Bartosz Halicki.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w poniedziałek 27 września – św. Wincenty a Paulo (1581-1660), prezbiter, patron dzieł miłosierdzia;

– we wtorek 28 września – św. Wacław (ok. 907-929 lub 935), męczennik, król i patron Czech, zginął za wiarę z rąk brata;

– w środę 29 września – święci archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał, szczególni posłańcy od Boga;

– w czwartek 30 września – św. Hieronim (ok. 347-420), prezbiter i doktor Kościoła, tłumacz Pisma Świętego na język łaciński;

– w piątek 1 października – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;

– w sobotę 2 października – Święci Aniołowie Stróżowie, opiekunowie niebiescy dani nam przez Boga.