OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 10 PAŹDZIERNIKA 2021r.

Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

● Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy XXI Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. Włączmy się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Już teraz składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji. Prosimy o zgłaszanie się wszystkich, którzy chcieliby uzyskać takie stypendium.

● Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 1715, dla dorosłych każdego dnia po Mszy wieczornej. W niedzielę wspólny różaniec po Mszy o 1230. W niedzielę nie będzie nabożeństwa różańcowego po Mszy wieczornej. Wszystkich zapraszamy serdecznie na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.

● Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, czy w rodzinie. Oczywiście musimy spełnić zwyczajne warunki zyskiwania odpustów, modlitwa w intencjach papieża, stan łaski uświęcającej i brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

● Od wigilii święta Podwyższenia Krzyża Świętego wyznaczona Parafia w Polsce każdego dnia podejmuje całodobową Adorację Najświętszego Sakramentu w intencji Wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi. Nasza Parafia również włącza się w Nowennę Adoracyjną. Adoracja rozpocznie się Mszą wieczorną 12 października do Mszy wieczornej 13 października. Zapraszamy w tym czasie do trwania przy Chrystusie eucharystycznym wszystkich parafian. W tym dniu ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku, zachęcamy gorąco czcicieli Matki Bożej do udziału w różańcu, i jeżeli pogoda pozwoli w procesji wokół kościoła ze śpiewem pieśni maryjnych.

● W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej, zapraszamy wszystkich pracowników oświaty, emerytowanych i czynnych zawodowo, w tym dniu na różaniec w ich intencji. Życzymy też wszystkim rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, oraz pracownikom placówek edukacyjnych w naszej miejscowości, wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

● W sobotę 16 października będziemy wspominać 46 rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II.

● W tym dniu w naszym dekanacie rozpoczyna się Parafialne Jerycho Rodzin – całodobowa modlitwa wynagradzająco-błagalna przed Najświętszym Sakramentem, za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i św. Joanny Beretty Molli, którzy będą z nami w znakach relikwii. Więcej szczegółów podamy w przyszłą niedzielę.

● Za dwa tygodnie w niedzielę 24 października w sali św. Józefa, w godzinach od 1500 do 1700 odbędzie się KAWIARENKA DIALOGOWA MAŁŻONKÓW. Kawiarenki to cykl spotkań zaplanowany dla tych, którzy chcą budować, odnowić, pogłębić więź małżeńską opartą na dialogu. Pan Bóg małżonkom daje  narzędzie do budowania i naprawiania relacji między dwojgiem bliskich Mu osób. Warto z tego daru skorzystać. Temat pierwszego spotkania: „RADOŚĆ WSPÓLNEJ DROGI W RÓŻNORODNOŚCI MAŁŻENSKIEJ”.  Konferencję wygłoszą: Katarzyna i Krzysztof Jankowscy, więcej informacji na Facebooku „Kawiarenka Dialogowa Małżonków – Łapy”. Zapisy i rezerwacja stolika pod tel. 606206044. Ilość miejsc ograniczona.

● Większość z nas w najbliższych dniach odwiedzi cmentarze, aby porządkować groby bliskich. To jest wyrazem nie tylko naszej kultury i dbałości, ale i wiary w łączność z tymi, którzy przed nami odeszli od wieczności. W duch tej właśnie wiary w życie wieczne pośpieszmy im z pomocą. Zanieśmy im wielki dar Mszy świętej, Komunii św. w ich intencji i pamięci modlitewnej w tradycyjnych przypominkach czy nowennie.

● Prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Każdy, kto chce skorzystać z sakramentu pokuty powinien uczynić to przed Mszą świętą, podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale. Spowiedź jest minimum 15 minut przed każdą Mszą świętą.

● Dziękujemywszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na ogrzewanie kościoła, w przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę są przeznaczone na prace remontowe prowadzone w naszej parafii. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła został włączony: Marcel Łapiński.

● W minioną sobotę związek małżeński zawarli: Łapińska Aleksandra & Michał Jankowski – młodej parze życzymy wielu łask Bożych na wspólnej drodze życia.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;

– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;

– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia