MODLITWA – JERYCHO RODZIN – PAŹDZIERNIK 2021

W uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, dnia 19 marca 2021 r., minęła piąta rocznica ogłoszenia adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Tego dnia papież Franciszek zainaugurował w Kościele Rok Rodziny, który zakończy się w Rzymie 26 czerwca 2022 r., podczas obchodów X Światowego Spotkania Rodzin. Ojciec Święty ogłaszając Rok Rodziny zaapelował, aby był to czas podejmowania szczególnie w diecezjach i parafiach różnych inicjatyw o charakterze duchowym, duszpasterskim i kulturalnym adresowanych do rodzin i mających na celu ukazanie piękna oraz wartości życia małżeńskiego i rodzinnego.

Nazwa Jerycho Rodzin nawiązuje do cudownego zdobycia Jerycha przez pielgrzymujący Lud Boży Starego Testamentu i oznacza nieustanną modlitwę, przede wszystkim adorację Najświętszego Sakramentu.

W Roku Rodziny zapraszamy księży i wiernych całej diecezji do modlitewnego błagania Pana Boga w intencji małżeństw i rodzin, które są zagrożone przez brak wiary, brak poszanowania prawa Bożego i tego co jest święte, a szczególnie nieposzanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci, mentalność rozwodową i antykoncepcyjną.

Podczas Jerycha Rodzin, trwając przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy w następujących intencjach:

• świętość i nierozerwalność małżeństw i rodzin,
  • dobre przygotowanie młodzieży i narzeczonych do sakramentu małżeństwa,
  • poszanowanie życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci,
  • dobre wychowanie dzieci i młodzieży w rodzinach,
  • poszanowanie ludzi starszych i chorych w rodzinie,
  • poszanowanie w bliższej i dalszej rodzinie,
  • poszanowanie godności mężczyzn i kobiet,
  • przebłaganie Boga za nieposzanowanie życia człowieka oraz godności i nierozerwalności małżeństwa,
  • odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny,

ochronę przed ideologią gender niszczącą dzieci, małżeństwa i rodziny.