OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 14 LISTOPADA 2021r.

Dziękujemy ks. Tomaszowi Grabowskiemu za wspólną modlitwę i wygłoszone słowo Boże.

● Żyjemy w czasach ostatecznych, bo nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie, gdzie miejsca przygotował nam Bóg. Wobec wydarzeń, które czasem mają cechy apokaliptyczne, w sercu człowieka pojawia się strach i niepokój. Nie możemy jednak zapomnieć, że Chrystus nas odkupił, że jesteśmy wezwani, by przyjąć Jego perspektywę. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem naszej czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

● Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku obejmujemy szczególną modlitwą prześladowanych chrześcijan w Libanie. Obchodzimy także Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Zachęcamy, by włączać się w różne akcje charytatywne organizacji społecznych i kościelnych.

● Przez cały listopad w szczególny sposób pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Do niedzieli 21 listopada włącznie możemy zamawiać jeszcze przypominki roczne, od I niedzieli adwentu rozpoczniemy modlitwę z nowych przypominek.

● Spotkanie formacyjne dla przygotowujących się do Bierzmowania w środę 17 listopada w Sali św. Józefa o 1845.

● W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy świętej o godzinie 1600, Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z innymi Wspólnotami, zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu.

● Również w przyszłą niedzielę, przypada dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Janusza Stepnowskiego i pana Organisty Janusza Raciborskiego – pamiętajmy o solenizantach w naszych modlitwach i życzymy zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej w posługiwaniu.

● Pan organista rozpoczął roznoszenie poświęconych opłatków na stół wigilijny. Opłatki również możemy odebrać osobiście po każdej mszy przy drzwiach prowadzących na chór. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji, są wyrazem naszej życzliwej wdzięczności za całoroczną pracę.

● Zachęcamy do zakupu obrazów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z głównego ołtarza naszej świątyni. Obejrzeć i zamówić obrazy możemy w zakrystii.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania. Msza święta; O błogosławieństwo Boże dla żyjących i o wieczny pokój dla zmarłych członków Solidarności ZNTK w Łapach, w 40 rocznicę poświęcenia krzyża i sztandaru Solidarności, odprawiona będzie 29 listopada o godzinie 1800.

● Przypominamy o zachowaniu względów bezpieczeństwa zalecane przez Sanepid w związku z zachorowaniami na covid-19.

● Centrum Usług Społecznych w Łapach zaprasza mieszkańców miejscowości: Łapy Dębowina, Łapy Korczaki, Łapy Pluśniaki i Łapy Szołajdy na spotkanie informacyjne dotyczące dostępnych usług społecznych dla wszystkich mieszkańców gminy Łapy, w szczególności osób starszych, osób z niepełnosprawnością, dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się w Wiejskim Domu Kultury w Łapach Szołajdach 15.11.2021 r., o godzinie 1630.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii p. Grzegorzowi Łupińskiemu z Płonki Kościelnej oraz p. Antoniemu i Tomaszowi Łapińskim. Dziękujemy za złożone dziś ofiary na ogrzewanie świątyni i na Pomoc Kościołowi w Potrzebie. W przyszłą niedzielę, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Poszukujemy kogoś do pracy w charakterze kucharki.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: śp. Henryk Grochowski l. 82, śp. Jadwiga Popławska l. 66 i Jadwiga Ciborowska l.81– wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;

– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;

– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.