OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 21 LISTOPADA 2021r.

Dziękujemy ks. Jarosławowi Kotowskiemu za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

● Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy dziś uzyskać odpust zupełny. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Akt poświęcenia odmówimy przed błogosławieństwem na każdej Mszy Świętej. Po Mszy Świętej o godzinie 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt oddania naszej parafii Chrystusowi Królowi.

● Dzisiaj dzień imienin Pasterza Diecezji Bpa Janusza Stepnowskiego, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa, niech Matka Pięknej Miłości zawsze otacza Go płaszczem troskliwej opieki na każdy dzień posługiwania Kościołowi łomżyńskiemu.

● W poniedziałek 22 listopada wspominamy św. Cecylię – patronkę chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych. Naszemu panu organiście – również z racji dzisiejszych imienin, chórowi parafialnemu, scholi wspólnotowej, scholce dziecięcej, i wszystkim śpiewającym życzymy za przyczyną świętej patronki wielu łask Bożych i pięknego posługiwania na większą chwałę Bożą.

● Wiemy jaka jest sytuacja na naszej wschodniej granicy, dlatego od poniedziałku 22 listopada rozpoczynamy Nowennę do św. Andrzeja Boboli. Każdego dnia o godzinie 1715 będziemy się modlić przez wstawiennictwo Królowej Polski oraz świętego Andrzeja Boboli prosząc Boga o szczególną ochronę naszej Ojczyzny. Każdego dnia będziemy się modlić różańcem oraz modlitwą nowennową i Litanią do świętego Andrzeja Boboli, zawierzając Polskę modlitwą Pod Twoją obronę. Zachęcamy do uczestniczenia codziennie we Mszy św. i kto może niech przyjmie Komunię św. wynagradzającą za Polskę – o Boże błogosławieństwo i Bożą ochronę dla naszej Ojczyzny!

● W ostatnią środę miesiąca 24 listopada na Mszy Świętej o godz. 1800 będziemy modlić się o trzeźwość Narodu i uwolnienie z nałogów.

● W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Msze św. roratnie odprawiamy w dni powszednie po śpiewie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, które rozpoczynamy o godzinie 615. Zachęcamy wszystkich do udziału w roratach, dzieci zapraszamy na te msze z lampionami roratnimi. Będą również rozdawane dzieciom kontrolki roratnie. Na zakończenie adwentu dla wytrwałych uczestników przewidziane są nagrody.

● W okresie adwentu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli już taką świecę nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.

● Przez cały listopad w szczególny sposób pamiętamy w naszych modlitwach o zmarłych. Od przyszłej niedzieli będziemy modlić się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

● Zachęcamy do zakupu obrazów z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej z głównego ołtarza naszej świątyni. Obejrzeć i zamówić obrazy możemy w zakrystii.

● W przyszłą niedzielę Warsztaty Terapii Zajęciowej z Siemiatycz, prowadzone przez siostry karmelitanki będą gościły w naszym kościele  ze swoimi wyrobami. Dochody ze sprzedaży przeznaczone będą  na turnus rehabilitacyjny osób niepełnosprawnych.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Przypominamy o zachowaniu względów bezpieczeństwa zalecane przez Sanepid w związku z zachorowaniami na covid-19.

● Poszukujemy kogoś do pracy na plebanii w charakterze kucharki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii p. Grzegorzowi Łupińskiemu z Płonki Kościelnej Dziękujemy za złożone dziś ofiary na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Adam Bouamraoui i Kuba Mazurkiewicz – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła: śp. Krystyna Maciejczuk l. 92, Jerzy Maciejewski l. 63; Daniel Maciejewski l. 39 i Marianna Łapińska l. 91 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie a światłość wiekuista niechaj Im świeci niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;

– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter, i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773-1862.