OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 LISTOPADA 2021r.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Dziekońskiemu za wspólną modlitwę i wygłoszone Słowo Boże.

● Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

● Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

● Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty. Roraty poprzedzi wspólny śpiew Godzinek który rozpoczniemy o godzinie 615. Zachęcamy do przychodzenia na te Msze z lampionami, dzieci z lampionami uczestniczą w procesji na wejście,przynoszą również swoje adwentowe dobre uczynki wypisane na przygotowanym serduszku, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, które będziemy losować po Mszy roratniej. Wylosowane dziecko będzie zabierać figurkę Pana Jezusa w żłóbeczku do adoracji przez 24 godziny. Na zakończenie adwentu dla wytrwale uczestniczących w tych Mszach dzieci, przewidziane są nagrody.

● Adwent to również czas szczególnej pracy nad sobą, wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe w dniach od 13 do 15 grudnia, które poprowadzi O. Mirosław Dawlewicz – Redemptorysta. Rekolekcje będą dalszym przygotowaniem do Misji Świętych jakie będziemy przeżywać w czerwcu przyszłego roku. Już teraz zaplanujmy ten czas tak abyśmy mogli owocnie skorzystać z rekolekcji.

● W pierwszą niedzielę miesiąca wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1230. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy godzinie 1100, wspólny różaniec Kół Żywego Różańca.

● Wiemy jaka jest sytuacja na naszej wschodniej granicy, dlatego do 30 listopada dnia o godzinie 1715 trwamy na Nowennie do św. Andrzeja Boboli prosząc Boga o szczególną ochronę naszej Ojczyzny!

● W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

– w czwartek Godzina Święta i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania o godzinie 1700;

– w piątek adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 1700; Chorych ksiądz Łukasz odwiedza od godziny 900.

– w sobotę nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Matki Najświętszej, po Mszy Świętej o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupę Modlitewną.

● Co prawda najbliższa niedziela 2 niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, ale w naszej parafii będziemy gościć siostrę Idę – Karmelitankę pracującą w Kamerunie, która opowie o swojej pracy i po Mszy poprosi o wsparcie finansowe prowadzonych tam prac duszpastersko-materialnych. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczymy na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

● W okresie adwentu, Caritas Diecezji Łomżyńskiej, jak co roku podejmuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, przez sprzedaż świec. Od przyszłej niedzieli będziemy mogli już taką świecę nabyć w zakrystii w cenie 15 zł.

● Od dzisiaj modlimy się już z nowych przypominek, jeżeli jakieś nazwisko lub imię zostało zapisane niepoprawnie prosimy o zgłaszanie tego w zakrystii.

● Jest możliwość wyjazdu na film „Nędzarz i Madame – szczegóły na plakacie i w gazetce.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Przypominamy o zachowaniu względów bezpieczeństwa zalecane przez Sanepid w związku z zachorowaniami na covid-19.

● Poszukujemy kogoś do pracy na plebanii w charakterze kucharki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. Dziękujemy za mieszkańcom Szołajd za ofiarę na renowację feretronu MB Ostrobramskiej i św. Piotra. Dziękujemy za pracę na rzecz parafii w tym tygodniu p. Piotrowi Warpechowskiemu i Wiesławowi Konopko.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła została włączona: Julia Kulesza – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Henryk Maciejczuk l. 92; Stanisława Domaszewska l. 82; Stefan Brzozowski, l. 78; Alfons Pośpiech, l. 72, i Helena Tomaszewska, l. 91 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– wtorek, 30 listopada – Święty Andrzej, brat Świętego Piotra, pierwszy uczeń powołany na Apostoła;

– piątek, 3 grudnia – Święty Franciszek Ksawery (1506-1552), jezuita, niestrudzony głosiciel Ewangelii i patron misjonarzy katolickich;

– sobota, 4 grudnia – Święta Barbara, (II/III w.), dziewica i męczennica, patronka dobrej śmierci, orędowniczka górników, hutników oraz osób bezrobotnych.