OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 GRUDNIA 2021r.

Dziś druga niedziela Adwentu, trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Już po raz 22 obchodzimy Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, wspierając modlitwą i ofiarą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Dziękujemy również s. Idzie Bujak – karmelitance pracującej w Kamerunie, za wygłoszone świadectwo i wspólną modlitwę. Po Mszy Świętej możemy wesprzeć ofiarą do puszek przedsięwzięcie budowy nowej szkoły w wiosce Koudandeng.

● Dziś pierwsza niedziela miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu oraz błogosławieństwo rodzin i dzieci po Mszy o godzinie 1230. Po Mszy świętej o godzinie 1600 na wspólną adorację zaprasza Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy godzinie 1100, wspólny różaniec Kół Żywego Różańca.

● 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

● W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Dzisiaj jej wyrazem jest także śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o 630, 1100 1600 i 1800. Po Mszy świętej o 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Łaski, adoracja do godziny 1300. Nowennę przed tą uroczystością odprawiamy od minionego poniedziałku po Mszy o godzinie 1800.

● Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania jest nasz udział w Roratach – Mszy Świętej ku czci Najświętszej Maryi Panny, które sprawujemy od poniedziałku do soboty, rozpoczynając Je, śpiewem Godzinek o godzinie 610. Zachęcamy do przychodzenia na te Msze z lampionami, dzieci z lampionami uczestniczą w procesji na wejście,przynoszą również swoje adwentowe dobre uczynki wypisane na przygotowanym serduszku, wraz ze swoim imieniem i nazwiskiem, które będziemy losować po Mszy roratniej. Wylosowane dziecko zabiera figurkę Pana Jezusa w żłóbeczku do adoracji przez 24 godziny. Na zakończenie adwentu dla wytrwale uczestniczących w tych Mszach dzieci, przewidziane są nagrody.

● W przyszłą niedzielę 12 grudnia rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które będą trwały do wtorku 14 grudnia. Rekolekcje poprowadzi O. Mirosław Dawlewicz – redemptorysta. Otoczmy ojca rekolekcjonistę naszą modlitwą i zaplanujmy sobie te dni tak, abyśmy każdego dnia trwania rekolekcji, mogli wziąć w nich udział. Rekolekcje będą dalszym przygotowaniem do Misji Świętych jakie będziemy przeżywać w czerwcu przyszłego roku. Już teraz zaplanujmy ten czas tak abyśmy mogli owocnie skorzystać z rekolekcji.

● Wśród adwentowych umartwień i wyrzeczeń niech znajdzie się także miejsce na walkę z nałogami i słabo­ściami. Może warto wła­śnie w tym czasie włączyć się w wielką krucjatę walki o trzeźwość naszego narodu. Msze święte w tej intencji sprawowane są w naszej świątyni w ostatnią środę miesiąca o godzinie 1800.

● Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej, kapłani codziennie posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

● W zakrystii i przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć świece Caritas na stół wigilijny w cenie 15 zł.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Przypominamy o zachowaniu względów bezpieczeństwa zalecanych przez Sanepid w związku z zachorowaniami na covid-19.

● Nadal poszukujemy kogoś do pracy na plebanii w charakterze kucharki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. W przyszłą II niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła, jednocześnie prosimy o zamykanie drzwi wejściowych do świątyni.

● W ostatnim czasie do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Alfons Pośpiech, l. 72, Helena Tomaszewska, l. 91, Jan Trochimko l. 79; Danuta Krasowska l. 69; Zygmunt Równy, l. 75 i Janina Sienkiewicz l. 87. Zmarła również mama ks. Tomasza; Marianna Wróblewska i ks. Marek Dołęgowski proboszcz parafii Bokiny l. 55, w kapłaństwie l. 28 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.