OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 GRUDNIA 2021r.

Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…) nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości świąt Narodzenia Pańskiego. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

● Ta bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Dobrą okazją do tego przygotowania są rozpoczynające się dziś w naszej parafii rekolekcje adwentowe prowadzone przez O. Mirosława Dawlewicza którego serdecznie witamy. Msze święte podczas rekolekcji w poniedziałek i wtorek, będą odprawiane; przed południem o 630(Roraty), 930,1100; po południu o 1600 (dla dzieci) i 1800. Zachęcamy do udziału we wszystkich dniach rekolekcji. Ofiary składane w ostatnim dniu rekolekcji na tacę są naszym dowodem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za jego posługę.

● W poniedziałek na Mszę świętą o godzinie 1100 zapraszamy wszystkich chorych oraz osoby w podeszłym wieku. Rodzinę, a w wypadku osób samotnych, sąsiadów prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła. Tych chorych, którzy nie będą mogli dotrzeć do kościoła, kapłan odwiedzi w domach po godzinie 1330, prosimy o zgłaszanie chorych do odwiedzin dziś w zakrystii.

● W dniu dzisiejszym rozpoczynamy również kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

● Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej Ojczyzny. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć.

● Od czwartku 16 grudnia na Mszy porannej, rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus, która zakończy się w wigilię 24 grudnia. Zachęcamy, aby tę nowennę potraktować, jako podziękowanie Bogu za wszelkie dobro mijającego roku oraz prośbę o oddalenie pandemii, pokój wewnętrzny i zewnętrzny oraz Boże błogosławieństwo dla sie­bie oraz naszych bliskich w nowym 2022 roku.

● Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85 urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

● Nadal gorąco zapraszamy do udziału w Mszach św. roratnich, które odprawiamy w naszym kościele, po śpiewie Godzinek, które rozpoczynamy o 610. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci z lampionami.

● Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej, kapłani codziennie posługują w konfesjonale przed Mszą Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.

● W zakrystii i przy bocznym wyjściu z kościoła możemy nabyć jeszcze świece Caritas na stół wigilijny.

● Przypominamy i prosimy aby zamówione intencje opłacać na minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● Przypominamy o zachowaniu względów bezpieczeństwa zalecanych przez Sanepid w związku z zachorowaniami na covid-19.

● Nadal poszukujemy kogoś do pracy na plebanii w charakterze kucharki.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwy i ofiary składane na potrzeby naszej parafii, zarówno te składane na tacę, indywidualnie, przez ofiaromat, wpływające na konto parafii, czy składane w formie kamiennych tabliczek. W przyszłą III niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę, są przeznaczone na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

● Przed świętami Bożego Narodzenia, czy w czasie świąt, z pewnością odwiedzimy groby naszych bliskich. W naszym kościele możemy nabyć ładne, świąteczne znicze nagrobne. Minimalna cena znicza bez wkładu spalającego to 25,00 zł. Z tej racji że cały dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na prace prowadzone w parafii, możemy złożyć większą ofiarę.

● Pan organista dziękuje za życzliwe przyjęcie podczas roznoszenia opłatków wigilijnych. Jeżeli ktoś nie otrzymał opłatków, ponieważ nie było nikogo w domu, może odebrać opłatki osobiście u organisty na chórze.

● Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli akcję „DAR SERCA” pomagając potrzebującym dzieciom przez ofiarowanie świątecznej paczki – Bóg zapłać.

● W minionym tygodniu przez chrzest święty w naszej parafii do wspólnoty Kościoła zostali włączeni: Laura Perkowska, Karol Jankowski i Diana Łapińska – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W ostatnim czasie do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej odeszli: śp. Janina Sienkiewicz l. 87, Janina Krajewska l. 88; Teresa Łapińska l. 66 i Kazimierz Kamiński l. 96 – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłego i błogosławionego Dnia Pańskiego.

– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281304), dziewica i męczennica;

– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.