OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 MARCA 2022r.

Dziękujemy ks. Stanisławowi Dziekońskiemu za wygłoszone Słowo Boże i wspólną modlitwę.

● Dziś czwarta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą „Laetare”, czyli wielkopostną niedzielą radości. Jej nazwa wywodzi się od pierwszych słów antyfony na wejście w języku łacińskim: „Laetare, Jerusalem (…)”, czyli: „Raduj się, Jerozolimo (…)”. Zewnętrznym wyrazem radości jest różowy kolor szat liturgicznych. To znak, że zbliżamy się w wielkopostnym przygotowaniu do świętowania misterium paschalnego Jezusa Chrystusa.

● Zapraszamy dzisiaj jak w każdą niedzielę na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym o godzinie 1730. W piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej, dla dzieci o godzinie 1630, dla dorosłych i młodzieży o godzinie 1730. Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, czyli stan łaski, przyjęcie Komunii Świętej i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

● Najbliższy piątek, 1 kwietnia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Msza Święta wotywna oraz nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 700. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej dla dzieci, do godziny 1730. Chorych ksiądz Łukasz odwiedza w tym dniu od godziny 900.

● Sobota, 2 kwietnia, będzie pierwszą sobotą miesiąca. Wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo pierwszo-sobotnie ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godzinie 700, potem różaniec prowadzony przez Poranną Grupą Modlitewną. W sobotę przypada także 17 rocznica śmieci Świętego Jana Pawła II. Nasz Wielki Rodak nazywany jest Sługą Miłosierdzia. Módlmy się przez jego wstawiennictwo o miłosierdzie dla nas i całego świata. W tych dniach spowiedź w naszym kościele na pół godziny przed każdą Msza świętą.

● Najbliższa niedziela, 3 kwietnia, będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Błogosławieństwo dzieci i rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 1200. Po Mszy świętej o 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Serca Jezusowego do rozpoczęcia Gorzkich Żali.

● Tradycyjnie w przyszłą – piątą niedzielę wielkiego postu, w naszej parafii rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Mirosław Dawlewicz – redemptorysta. Do spowiedzi podczas rekolekcji zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę, w tych dniach będziemy wspomagani przez spowiedników z sąsiednich parafii. W środę na Mszę świętą o godzinie 1030 i na specjalne nabożeństwo, zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. W rekolekcje Msze święte w niedzielę, w porządku niedzielnym, na Mszę o 1200 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. W poniedziałek, wtorek i środę, Msze święte o 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji będą naszym podziękowaniem kaznodziei z trud głoszenia słowa.

● W czasie trwania rekolekcji, we wtorek po Mszy o godzinie 1800 odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Violi Brzezińskiej pt: „W Ogrodzie Oliwnym”, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

● W Wielkim Poście Kościół zachęca do podejmowania dzieł miłosierdzia, w tym szczególnym czasie wojny za naszą wschodnią granicą, możemy złożyć naszą wielkopostną jałmużnę uchodźcom z Ukrainy. Ten nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony stojącej przy krzyżu obok dekoracji wielkopostnej.

● Zachęcamy również do składania ofiar na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Odpowiadając na prośbę naszego biskupa modlitwy w intencji o zakończenie wojny w Ukrainie, w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 700, Poranna Grupa Modlitewna przewodniczy modlitwie różańcowej i litanii do św. Józefa. Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanią do św. Józefa, modlimy się każdego dnia przed Mszą wieczorną o 1745.

● Zachęcamy by sakramentu pokuty i pojednania nie odkładać na ostatnią chwilę przed świętami. W naszej świątyni spowiedź jest codziennie minimum 15 minut przed każdą Mszą Świętą. Podczas Mszy nie zawsze będzie kapłan posługujący w konfesjonale, szczególnie w dni powszednie.

● Przypominamy aby zamówione intencje Mszy opłacać minimum dwa tygodnie przed terminem odprawiania.

● W niedzielę 3 kwietnia, po wszystkich Mszach świętych, odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Łapach. W ten sposób społeczność szkoły chce pozyskać fundusze na wydanie albumu fotografii w związku ze stuleciem szkoły.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, indywidualnie, prze ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za pracę e tym tygodniu na rzecz parafii p. Zenonowi Perkowskiemu.

● W minionym tygodniu przez Sakrament chrztu świętego została włączona do wspólnoty całego Kościoła Powszechnego: Natalia Dudenko – niech zawsze będzie blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Eugenia Markowska l. 87 – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim przeżywającym w najbliższym tygodniu dzień imienin, urodzin oraz inne jubileusze życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i Bożego światła na drogach codzienności. Miłej i błogosławionej niedzieli.