OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3 KWIETNIA 2022r.

Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Od dziś zgodnie z tradycją w kościołach zasłaniane są krzyże. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Niech rozważanie męki Zbawiciela pomaga nam podejmować codzienny trud i przeżywać go w łączności ze Zbawicielem.

● Pomocą nam będą w tym rozpoczęte dzisiaj rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Mirosław Dawlewicz którego serdecznie witamy kolejny raz w naszej wspólnocie. Do spowiedzi podczas rekolekcji zapraszamy jutro we wtorek i środę, w tych dniach będziemy wspomagani przez spowiedników z sąsiednich parafii. Kapłani będą w konfesjonałach pół godziny przed każdą Mszą świętą. W środę na specjalne nabożeństwo i Mszę świętą o godzinie 1030 zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Chorzy, czy osoby starsze, które nie będą mogły przybyć do świątyni, możemy dzisiaj zgłosić w zakrystii do odwiedzin przez kapłana w domu w środę od 1400. W rekolekcje Msze święte w poniedziałek, wtorek i środę, o 700, 900, 1030, 1600 i 1800. Ofiary składane na tacę w ostatnim dniu rekolekcji będą naszym podziękowaniem kaznodziei za trud głoszenia słowa.

● Podczas trwania rekolekcji we wtorek po Mszy o godzinie 1800 odbędzie się koncert pieśni wielkopostnych pt: „W Ogrodzie Oliwnym” w wykonaniu znanej nam Violi Brzezińskiej. Serdecznie zapraszamy.

● W ostatnim dniu rekolekcji po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta z naszej parafii do parafii Krzyża świętego – zapraszamy wszystkich do wspólnego rozważania męki Pana Jezusa podczas tego nabożeństwa.

● Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Błogosławieństwo dzieci i rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o 1200. Po Mszy świętej o 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Serca Jezusowego do rozpoczęcia Gorzkich Żali.

● W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, modlimy się w tym dniu o nowe święte powołania do służby w Kościele. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu podczas Godziny Świętej o godzinie 1700.

● Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami podczas Mszy Świętej o godzinie o 900 i 1200. W ten sposób rozpoczniemy przeżywanie Wielkiego Tygodnia, w którym będziemy wspominać najważniejsze wydarzenia zbawcze: mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Serdecznie zapraszamy w tym dniu po Mszy świętej o godzinie 1200 do Sali św. Józefa na przedstawienie  pt. “Ostatnia wieczerza z uczniami”, które przygotowali ministranci naszej parafii.

● W przyszłą niedzielę przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskiem, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.

● Prośmy w naszych indywidualnych modlitwach o pokój i zakończenie wojny w Ukrainie. W kościele Poranna Grupa Modlitewna przewodniczy modlitwie wspólnotowej w dni powszednie po Mszy świętej o godzinie 700, odmawiając różaniec i litanię do św. Józefa. Przed Mszą wieczorną o 1745 kapłan przewodniczy modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia i litanii do św. Józefa.

● Dziękujemy za podejmowanie dzieł miłosierdzia, a w tym szczególnym czasie wojny za naszą wschodnią granicą, za złożenie wielkopostnej jałmużny na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Ten nasz wielkopostny dar serca możemy składać do skarbony stojącej przy krzyżu obok dekoracji wielkopostnej.

● Dziękujemy również za złożone ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego od Koła Żywego Różańca pw św. Urszuli Ledóchowskiej z Łap-Dębowiny, od osób prywatnych oraz składane do puszki przy dekoracji wielkopostnej. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Ks. Łukasz wraz z diakonem Szymonem Rydlem napisał Przewodnik po Wielkim Tygodniu. Stanowi on doskonałą pomoc we głębokim przeżyciu najważniejszych nabożeństw, które przed nami. Możemy go nabyć za dobrowolną ofiarą przy wyjściu z naszej świątyni.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek. Dziękujemy za pracę w minionym tygodniu na rzecz parafii p. Zenonowi i Mariuszowi Perkowskim p. Piotrowi Warpechowskiemu i p. Piotrowi Kiszko. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.

● W miniony czwartek w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków została podpisana umowa na dofinansowanie prac konserwatorskich w wysokości 37 tys. zł.

● Może ktoś z parafian ma zdjęcie zmarłego już doktora Chorina – jeżeli tak prosimy o kontakt.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Paweł Malinowski kawaler parafii NMP Częstochowskiej w Klukowie i Justyna Łapińska panna parafii naszej – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W minionym tygodniu przez Sakrament chrztu świętego zostali włączeni do wspólnoty całego Kościoła Powszechnego: Leon Brzozowski i Paulina Wróblewska – niech zawsze będą blisko Pana Jezusa.

● W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Krzysztof Kapitan l. 66 – wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.