OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 17 KWIETNIA 2022r.

Dziękujemy o. Wojciechowi Bieszke za posługę słowa przez całe Triduum i w dniu dzisiejszym.

● W tę uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim naszym drogim parafianom i gościom, życzymy aby Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy. Wszystkim życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

● Dziękują za przygotowanie liturgiczne i muzyczne, całego Triduum Paschalnego, Diakonii liturgicznej, Służbie Liturgicznej Ołtarza i Scholi na czele z ks. Łukaszem, dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się, do przygotowania tegorocznej ciemnicy i grobu, panom z Domowego Kościoła, panom Mariuszowi i Zenonowi Perkowskim, a szczególnie naszej zakrystiance s. Caricie która jak zawsze pięknie dba o wystrój całej naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

● Składamy serdeczne Bóg zapłać, wszystkim za modlitwę podczas wszystkich dni Triduum, oraz za nocne czuwanie przy grobie Pana Jezusa, wszystkim Wspólnotom, osobom indywidualnym oraz Strażakom.

● Jutro poniedziałek wielkanocny, Msze Święte w porządku niedzielnym. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się i składamy ofiary na Katolicki Uniwersytet Lubelski i katolickie uczelnie w naszej diecezji.

● W tym tygodniu w liturgii trwa oktawa Zmartwychwstania Pańskiego, to znaczy że przez kolejnych osiem dni będziemy świętować uroczystość Zmartwychwstania Chrystusa, z tego powodu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek.

● Pamiętajmy także w tych świątecznych dniach o modlitwie za naszych najbliższych zmarłych, którzy oczekują na pełny udział w zmartwychwstaniu Chrystusa. W zakrystii możemy nabyć świąteczne znicze nagrobne z których dochód jest przeznaczony na prace remontowe przy naszej świątyni.

● W najbliższy piątek, 22 kwietnia na Mszy świętej o godzinie 1800 młodzież naszej parafii przyjmie z rąk biskupa ordynariusza Sakrament Bierzmowania. Obecnie trwa Nowenna do Ducha Świętego przed tym sakramentem, polecamy nasza młodzież modlitwom wszystkich parafian.

● Kolejna część akcji Noc Walki o błogosławieństwo dla Polski, odbędzie się w nocy z 22 na 23 kwietnia, w parafii Św. Krzyża od godziny 2100 do 600.

● Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego, Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego rozpoczęła odprawiana jest w naszej świątyni przed Mszą wieczorną o 1730. W tym dniu o godzinie 1500 w Godzinie Miłosierdzia, zapraszamy do naszej świątyni na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego. Niedziela Miłosierdzia jest patronalnym świętem Caritas, w tym dniu przynosimy wszyscy skarbonki Caritas „Jałmużna Wielkopostna”, i składamy na stoliczku do darów na końcu ławek na Mszy świętej o godzinie 1200. Podczas liturgii zostaną one uroczyście przyniesione i ofiarowane. W tym dniu ofiary składane do puszek będą przeznaczona na pomoc Ukrainie.

● Dziękujemy za życzenia świąteczne, jakie otrzymaliśmy z różnych instytucji i osób prywatnych.

● Dziękujemy również za złożone ofiary na kwiaty do dekoracji Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagradza Wszelką hojność swoim błogosławieństwem.

● Dziękujemy wszystkim za modlitwę i ofiary składane na potrzeby parafii, za te składane na coniedzielną tacę, ofiary indywidualne, przez ofiaromat, na konto bankowe czy w postaci kamiennych tabliczek.

● Związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Sławomir Michał Dąbrowski kawaler parafii naszej i Monika Rykaczewska panna parafii św. Mikołaja Bpa w Chełmży – zapowiedź II; Roger Hryniuk kawaler i Paulina Onopa panna oboje parafii Św. Krzyża w Łapach – zapowiedź II; Mateusz Pietruczak kawaler parafii naszej i Katarzyna Dziewiątkowska panna parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sokółce – zapowiedź I; Marcin Perkowski kawaler parafii naszej i Diana Zdanis panna parafii św. Izydora w Smolanach – zapowiedź I; – ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami zobowiązany jest w sumieniu o powiadomieniu Kancelarii Parafialnej.

● W Wielki Piątek odeszła do wieczności w wieku 65 lat pochodząca z Łap siostra Elżbieta Maria Płońska ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, amen.

● Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej. Miłej i błogosławionej niedzieli.